Aktualności

          • Podsumowanie projektu "Zdrowo, aktywnie i bez marnowania"

          •  

            Przedstawiciele Koła Naukowego "Być jak Ignacy" oraz "Klubu Ekologa" podsumowali projekt, którego celem było uświadomienie, jak ważne jest niemarnowanie jedzenia, promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej. W projekcie uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej Szkoły.

            Klasy 0-3 analizowały, co powinno znaleźć się w codziennej, zdrowej diecie oraz uczestniczyły w warsztatach układania zdrowej śniadaniówki. Klasy starsze obserwowały, ile jedzenia marnuje się w domu i w szkole, a następnie zorganizowały w pracowni gastronomicznej bądź w terenie zajęcia, podczas których zastosowano zasadę "zero waste". Pomysłów na wykonanie smacznych, zdrowych potraw z wykorzystaniem resztek było wiele: kanapki, sałatki, zdrowsza pizza z warzywami, ciasta z owocami sezonowymi, a także same owoce jako doskonała i pełnowartościowa przekąska.

            Z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczniowie brali udział w "Festynie Zdrowia", w czasie którego serwowano świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe oraz zachęcano do samodzielnego komponowania kanapek bazujących na produktach białkowych i warzywach. W tym miejscu bardzo dziękujemy Pani Joannie Krakoś orazFundacji Dobra Sieć za współpracę i przekazanie do użytku społeczności szkolnej wyciskarki do soków. Obiecujemy, że urządzenie będzie często wykorzystywane.

            Tekst: Dorota Prętnik

            Zdjęcia: nauczyciele ZS w Zręcinie

          • Świat w miniaturze i superfrajda

          •  

            To był dzień pełen wrażeń, słońca i dobrej zabawy – tak można by w wielkim skrócie podsumować wycieczkę do Inwałdu, która odbyła się w piątek, 19 czerwca. Uczestniczyło w niej pięćdziesięcioro uczniów z klas IIIa, IVa, Va i VI oraz pięcioro nauczycieli.

            Pobyt w Parku „Świat Marzeń” rozpoczęliśmy od Parku Miniatur. Spacerując jego uliczkami, odbyliśmy niemal podróż dookoła świata. Najpierw zwiedziliśmy Polskę od samych Tatr, przez Kraków, Warszawę, aż po wybrzeże Morza Bałtyckiego. Następnie wędrowaliśmy po różnych zakątkach świata, podziwiając precyzyjnie wykonane miniatury słynnych budowli, m.in. Wieży Eiffla, Bazyliki św. Piotra, Big Bena, Tower Bridge, Koloseum, Akropolu, Łuku Triumfalnego, Bramy Brandenburskiej, Statuy Wolności, Tadż Mahal, gmachu opery w Sydney.

            Kolejnym punktem programu był Lunapark z licznymi atrakcjami, z których mogliśmy korzystać do woli. Łódź Piracka, AutoScooter, Koło Młyńskie, Dzika Rzeka, Egypt Spinning Coaster czy Pałac Strachu dostarczyły nam mnóstwa różnorodnych emocji. W kinie 5D przeżyliśmy fantastyczną filmową przygodę. Trójwymiarowy obraz zsynchronizowany z efektami specjalnymi sprawił, że czuliśmy się uczestnikami akcji filmu. W Zielonym Labiryncie przekonaliśmy się, że znalezienie właściwej drogi w skomplikowanym systemie roślinnych korytarzy nie jest wcale takie proste. Dobrze, że nad labiryntem znajduje się pomost widokowy, z którego można obserwować, a czasem wspomóc śmiałków próbujących wydostać się z pułapki. W piramidzie obejrzeliśmy wierne kopie skarbów znalezionych w grobowcu faraona Tutanchamona, a w sklepie z pamiątkami zakupiliśmy gadżety, które będą nam przypominać o pobycie w Inwałdzie.

            Opuściwszy Lunapark, udaliśmy się do Baśniowej Warowni, gdzie czekał na nas obiad. Po smacznym posiłku w Karczmie Zamkowej ruszyliśmy na zwiedzanie twierdzy. W zbrojowni poznaliśmy elementy uzbrojenia rycerza, a w sali tortur narzędzia i metody, które stosowano w średniowieczu podczas przesłuchań. Było ciekawie, choć trochę strasznie. Przyciemnione oświetlenie oraz efekty dźwiękowe potęgowały wrażenie i pozwoliły poczuć klimat epoki. W Baśniowej Warowni można również zwiedzić średniowieczną osadę, pokonać Szlak Śmiałków, spotkać ruchome smoki, zagrać w bilard i kręgle, postrzelać z łuku czy zakręcić się na beczułkowej karuzeli. Nam zabrakło już czasu na te atrakcje, ale udało się popływać na tratwie i zagrać w laserowy paintball w podziemiach zamku, gdzie też mogliśmy chwilę odetchnąć od panującego na zewnątrz upału. Po 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Około 20.00 dotarliśmy szczęśliwie, choć nie bez przeszkód, do Zręcina.

            Wycieczka do Inwałdu była udana. Kto wie, może jeszcze tam wrócimy…

            Tekst: Beata Bodaszewska

            Zdjęcia: Aleksandra Wrona, Anna Blicharczyk, Beata Bodaszewska

          • Krakowska przygoda, czyli wycieczka klasy IIIB

          •  

            To była wycieczka pełna przygód i atrakcji. W programie znalazły się:

            - lekcja muzealna pt. "Życie codzienne na Wawelu",

            - zwiedzanie katedry, podziemi i Dzwonu Zygmunta,

            - lekcja w Międzynarodowym Porcie Lotniczym BALICE pt. "Lotnisko, live z angielskim lotniskowym".

            - podróż pociągiem,

            - biad w Chimerze,

            - spacer Drogą Królewską.

            - zakupy w Sukiennicach,

            - rejs statkiem po Wiśle.

          • Dzieci potrafią

          •  

            12 czerwca, podczas tygodnia poświęconego rodzinie, odbył się pokaz ukrytych talentów i zainteresowań naszych młodszych dzieci. I cóż, po raz kolejny najmłodsi zaskoczyli nas swoimi pasjami. Pojawiły się umiejętności sportowe, taneczne, czytanie książek, recytacja wierszy, judo, gimnastyka, fotografia, konstrukcje z klocków LEGO, szydełkowanie, jazda na rowerze, śpiew w języku angielskim, podróże, kolekcjonerstwo - minerały, lotnictwo i talenty kulinarne (Iga i Julia upiekły wspólnie muffinki przyjaźni).

            Oto wnioski, do jakich doszliśmy:

            - wszystkie nasze pasje nas rozwijają i pomagają odpocząć,

            - dają nam radość i możemy wspólnie z rodziną czy bliskimi je realizować,

            - nawet jeżeli czegoś nie udaje się zrobić od razu, należy cierpliwie dążyć do celu,

            - każdy powinien znależć swoje hobby, dzięki któremu będzie czuł się szczęśliwy,

            - możemy być dla kogoś inspiracją, więc warto dzielić się swoimi zainteresowaniami,

            - pasje łączą ludzi i budują pozytywne relacje,

            - trzeba podążać za swoimi marzeniami, bo one na pewno kiedyś się spełnią .

            To był dzień, w czasie którego każdy mógł poczuć się wyjątkowy i ważny.

             

            Tekst i zdjęcia: Anna Olszyk

          • Gwarno, zdrowo i sportowo, czyli szkolne obchody Dnia Dziecka

          •  

            10 czerwca był dniem, kiedy większość naszych uczniów szła do szkoły chętniej niż zwykle. Tego dnia świętowaliśmy bowiem Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu.

            Otwarcia wydarzenia dokonał Pan Paweł Przetacznik, Dyrektor Szkoły. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem sportowych zmagań czuwali nauczyciele wychowania fizycznego na czele z Panem Adamem Przybyszem. W przygotowaniu wydarzenia pomagały także studentki pedagogiki z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.

            Rada Rodziców, pod przewodnictwem Pani Sabiny Chomentowskiej-Ciupy, spisała się na medal. Na dzieci czekało mnóstwo rożnych atrakcji. Uczniowie mogli korzystać z dmuchańców, zjeżdżalni oraz eurobungee. Dużym zainteresowaniem cieszyły się malowanie twarzy, brokatowe tatuaże i pomysłowe fryzury. Wiele radości sprawiła naszym wychowankom, szczególnie tym młodszym, przejażdżka ciuchcią po okolicy. Rodzice zadbali również o smaczny poczęstunek. Każdy uczestnik imprezy mógł się częstować frytkami, watą cukrową, popcornem, lodami oraz słodkimi przekąskami. Do picia przygotowano wodę i soki owocowe. Nasze świętowanie stało się też okazją do promowania zdrowego odżywiania. Dzięki Pani Joannie Krakoś i przedstawicielom Rady Rodziców na stole pojawiły się świeżo wyciskane soki, koktajle owocowo-warzywne oraz produkty, z których uczniowie mogli samodzielnie komponować zdrowe kanapki – wędliny, sery i świeże warzywa.

             

            Obok wspomnianych atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców ważną rolę odgrywały te związane ze sportem. Część sportowa rozpoczęła się od pięknego pokazu gimnastyczno-akrobatycznego, który wykonały uczennice klasy II - Lena Lasko i Gabrysia Jankowicz. Konkurencje indywidualne i drużynowe dla uczniów klas 1 - 8 poprzedził wspólny bieg po zdrowie. Wśród bardzo licznego grona biegających uczniów znalazło się także kilku nauczycieli. W dalszej części sportowej zabawy znalazło się wiele konkurencji z podziałem na rywalizację klas 1 - 3, 4 - 6 oraz 7 - 8. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w skokach na skakance, kręceniu kołem hula- hop, rzucie piłką lekarską, nawlekaniu makaronu na czas. Dodatkowo klasy młodsze rywalizowały w rzutach do celu, dmuchaniu balonu na czas oraz biegu tam i z powrotem, a klasy starsze w konkursie rzutów do kosza, jeździe na rowerze (kto dłużej), podciąganiu (dla chłopców) czy zwisie nachwytem (dla dziewcząt) na drążku oraz żonglerce piłką nożną. Wśród konkurencji zespołowych największym zainteresowaniem cieszyły się piłka nożna oraz przeciąganie liny. Dzięki specjalnym laboratoryjnym urządzeniom użyczonym przez Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie można było ocenić poziom siły mięśni dłoni, czas reakcji oraz koordynację ruchową. Chętni uczniowie wzięli też udział w quizie, którego pytania obejmowały sport szkolny, zawodowy, ogólnopolski i regionalny oraz zdrowie w wymiarze holistycznym. Każdy uczeń, który uczestniczył w co najmniej jednej konkurencji sportowej, miał prawo wziąć udział w losowaniu wielu nagród rzeczowych zakupionych przez Radę Rodziców oraz dwóch nagród głównych – piłek nożnych (taki sam model, jakim grają piłkarze podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Ameryce), które ufundował działający przy Szkole Uczniowski Klub Sportowy ,,Orlik” Zręcin.

             

            Ponad 150 uczniów, którzy wzięli udział w wybranej przez siebie konkurencji sportowej (za miejsca 1 - 4 otrzymają dyplomy), wiele pozytywnych emocji, integracja środowiska szkolnego (uczniowie – nauczyciele - rodzice), szczera i spontaniczna postawa połączona ze szlachetną sportową rywalizacją - tak można by podsumować sportowy akcent podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Warto też dodać, że zrealizowane sportowo-rekreacyjne działania wpisują się w ogólnopolskie programy, w których uczestniczy nasza Szkoła, tj. ,,Trzymaj formę”, „Rusz się po zdrowie” oraz projekt ,,Zdrowo, aktywnie i bez marnowania - podziel się”.

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, nauczycielom, a przede wszystkim wuefistom, pracownikom Szkoły, studentkom PANS oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego święta. Podziękowania należą się również pogodzie „pod chmurką”, która okazała się idealna do sportowych zmagań, a pierwsze krople deszczu spadły zaraz po zakończeniu naszej imprezy.

            Tekst: A. Przybysz, B. Bodaszewska

            Zdjęcia: M. Przewoźnik

          • Nasza Szkoła w projekcie „Cyfrowy nauczyciel”

          • W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła uczestniczyła w projekcie Cyfrowy nauczyciel – szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe nauczycieli szkolnych z obszaru: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie realizowanym w ramach Inwestycji C2.1.3: „E- kompetencje” ze środków unijnych - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Celem przedsięwzięcia było rozwijanie kompetencji cyfrowych kadry pedagogicznej oraz wspieranie nowoczesnych metod pracy z uczniami.

            W ramach projektu nauczyciele brali udział w szkoleniach poświęconych między innymi wykorzystywaniu narzędzi cyfrowych podczas lekcji, tworzeniu atrakcyjnych materiałów edukacyjnych, pracy z nowoczesnym sprzętem multimedialnym oraz bezpiecznemu i świadomemu korzystaniu z technologii. Zdobyte umiejętności są wykorzystywane w codziennej pracy dydaktycznej.

            Dzięki uczestnictwu w projekcie Szkoła wnioskowała również o grant w wysokości 30 tysięcy złotych, który został przeznaczony na zakup nowoczesnego wyposażenia multimedialnego: projektora Optoma GT2100 HDR oraz dwóch monitorów IIYAMA 92 cale. Nowy sprzęt znacząco wzbogacił bazę dydaktyczną Szkoły. Projektor w sali nr 15 oraz duże monitory interaktywne w salach nr 5 i 26 umożliwiają prowadzenie bardziej atrakcyjnych i angażujących zajęć.

            Udział w projekcie „Cyfrowy nauczyciel” to ważny krok w kierunku dalszej cyfryzacji naszej Szkoły oraz podnoszenia jakości i efektywności nauczania. Cieszymy się, że dzięki pozyskanym środkom możemy stworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki i pracy oraz rozwijać umiejętności cyfrowe, które są dziś niezwykle ważne nie tylko w edukacji, ale również w codziennym życiu.

          • W świecie magii, muzyki, tańca i uniwersalnych wartości

          •  

            „Opowieść Wigilijna – Zwierciadło Czasu” – taki tytuł nosi inspirowany ponadczasowym dziełem Charlesa Dickensa musical zrealizowany przez Teatr Muzyczny Forte. W poniedziałek,  8 czerwca,  chętni uczniowie z klas V - VII mieli okazję obejrzeć ten wyjątkowy spektakl w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

            Ciekawa fabuła, piękna oprawa muzyczna, dynamiczna gra aktorska, barwne kostiumy, efektowna scenografia oraz gra świateł budowały niezwykły nastrój przedstawienia i sprawiały, że widzowie z dużym zainteresowaniem, w ciszy i skupieniu śledzili historię londyńskiego skąpca, którego życie zmieniło się zupełnie podczas jednej nocy.

            To wyjątkowe widowisko było nie tylko artystycznym przeżyciem, ale także zachętą do refleksji nad własnym życiem oraz przypomnieniem, że nigdy nie jest za późno na poprawę, a dobro okazywane innym ma ogromną wartość.

            Tekst i zdjęcia: B. Bodaszewska

          • Naukowa Szkoła Ignacego – ogólnopolski sukces Koła „Być jak Ignacy”

          •  

            Rok szkolny 2025/2026 był dla członków Koła Naukowego czasem intensywnej pracy badawczej, odkrywania tajemnic nauki oraz realizacji zadań jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Być jak Ignacy", organizowanego przez Fundację ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza.

            Tegoroczna edycja programu przebiegała pod hasłem „Kopalnia wiedzy” i poświęcona była zagadnieniom związanym z surowcami naturalnymi, energią oraz odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów Ziemi. Uczniowie naszej Szkoły w autorskim projekcie „Małe kroki – wielka zmiana, czyli każdy z nas oszczędza” podjęli próbę odpowiedzi na ważne pytania dotyczące przyszłości energetycznej świata oraz wpływu codziennych wyborów człowieka na środowisko naturalne.

            Głównym celem projektu było sprawdzenie, czy codzienne działania podejmowane w domu i w szkole mogą przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii oraz ograniczenia wykorzystania nieodnawialnych źródeł energii, takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz. Uczniowie postawili hipotezę, że ludzie często nie dostrzegają, jak wiele energii zużywają każdego dnia, a zmiana codziennych nawyków może znacząco wpłynąć na ochronę środowiska. W trakcie realizacji projektu prowadzili obserwacje, analizowali własne zachowania oraz wprowadzali konkretne działania służące oszczędzaniu energii i zasobów naturalnych. W ramach projektu zorganizowali debatę ekologiczną „Małe kroki – wielka zmiana”, spotkania z przedstawicielami Urzędu Gminy Chorkówka oraz liczne akcje promujące ekologiczne postawy. Powstało również „Drzewo Dobrych Nawyków”, na którym uczniowie umieścili swoje ekologiczne zobowiązania. Przeprowadzone obserwacje potwierdziły, że nawet niewielkie zmiany codziennych przyzwyczajeń mogą realnie wpływać na przyszłość naszej planety.

            Zaangażowanie, kreatywność i wysoki poziom realizacji projektu zostały docenione przez organizatorów programu. Koło Naukowe „Być jak Ignacy” znalazło się w gronie najlepszych w kraju, zdobywając 9. miejsce oraz prestiżowy tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”. To ogromny sukces zarówno uczniów, jak i nauczycieli-opiekunów, którzy przez wiele miesięcy wspólnie realizowali kolejne zadania badawcze, eksperymenty i działania edukacyjne.

            Zwieńczeniem całorocznej pracy był udział przedstawicieli szkoły w Gali Finałowej X edycji programu „Być jak Ignacy”, która odbyła się 2 czerwca 2026 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele 20 najwyżej ocenionych projektów z całej Polski. Gala była nie tylko okazją do podsumowania efektów pracy młodych naukowców, ale również miejscem wymiany doświadczeń, inspiracji i naukowych pasji. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia widowiskowego pokazu naukowego przygotowanego przez dr Adama Mirka oraz spotkania z popularyzatorem nauki Radkiem Brzózką, który poprowadził całe wydarzenie. Niezapomniane eksperymenty i atmosfera wielkiego naukowego święta dostarczyły wszystkim wielu emocji i motywacji do dalszego rozwijania zainteresowań. Udział w gali był dla naszych uczniów wyjątkowym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że ciekawość świata, zaangażowanie oraz systematyczna praca mogą prowadzić do sukcesów na ogólnopolskim poziomie.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim członkom Koła Naukowego „Być jak Ignacy” i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Szkoły. Jesteśmy dumni, że młodzi badacze z naszej społeczności udowadniają, iż nauka może być fascynującą przygodą, a wielkie odkrycia zaczynają się od zadawania pytań.

             

            Tekst: Dorota Prętnik

            Zdjęcia: Dorota Prętnik, Aleksandra Wrona

             

            Poniżej link do filmiku przygotowanego w ramach  realizacji zadań X edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Być jak Ignacy".

          • II miejsce Dawida Kozickiego w Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

          •  

            3 czerwca 2026 r. w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Organizatorem konkursu była pani Katarzyna Kruszelnicka-Kut oraz GCKCiS w Chorkówce. Zadania konkursowe dotyczyły wiedzy o Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

            Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy Va – Dawid Kozicki i Hanna Ślązak, którzy przygotowywali się do konkursu pod opieką pani Natalii Nalborskiej.

            Z dumą informujemy, że Dawid Kozicki wykazał się znakomitą wiedzą i zdobył zaszczytne II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym uczestnikom za udział w konkursie, wysiłek włożony w naukę oraz chęć zdobywania nowych wiadomości o krajach anglojęzycznych.

          • Program Zawodów Sportowo-Rekreacyjnych z okazji Dnia Dziecka oraz w ramach projektu "Trzymaj Formę"

          •  

            Niech uprawianie sportu stanie się okazją do poszukiwania wyższych wartości,
            takich jak chociażby zasady fair play

             

            Organizatorzy:    Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców w Zespole Szkół w Zręcinie
                                         oraz Uczniowski Klub Sportowy ,,Orlik” Zręcin

             

            Miejsce imprezy: Zespół Szkół w Zręcinie

             

            Czas imprezy:    10 czerwca 2026 r  (środa)       godziny:  8.15 – 13.15

             

            1.   8.15  - uroczyste otwarcie zawodów, m.in. krótkie zapoznanie z regulaminem i programem – Dyrektor Szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego (sala/boisko).

            2.  8.30 - 9.00 - pokaz umiejętności akrobatycznych przez wybranych uczniów  oraz krótka prezentacja nt. projektu ,,Trzymaj Formę|”.

            3.   9.05  - wspólny bieg po zdrowie (uczniowie, nauczyciele).

            4.  9.15 – 12.45 - rywalizacja sportowo-rekreacyjna (konkurencje w formie rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej, przewidziane także w parach, np. rodzeństwo lub też uczeń - nauczyciel):

            • konkurencje indywidualne: m.in. rzuty do celu, żonglerka i prowadzenie piłki slalomem na czas, strącanie kręgli, skoki przez skakankę, kręcenie kołek hula - hop, bieg zwinnościowo - szybkościowy, nawlekanie makaronu na czas, próba równowagi na czas, zwis i podciąganie na drążku, skok w dal z miejsca.
            • konkurencje zespołowe:  przeciąganie liny oraz bieg w workach (zespoły 6-osobowe), rywalizacja w piłkę nożną oraz koszykówkę (zespoły 5-osobowe) z podziałem na kategorie wiekowe (np. klasy 1- 3, 4- 6, 7- 8) 

            5.  W godzinach 9.15 – 12.00 studenci z Zakładu Pedagogiki - PANS w Krośnie poprowadzą na świeżym powietrzu gry i zabawy ruchowo- integracyjne dla dzieci przedszkola 0 oraz uczniów klas 1- 3

            6.  W godzinach 9.00 – 13.00 dzieci z Przedszkola oraz uczniowie ze Szkoły będą mogli skorzystać z różnych atrakcji: dmuchańce, eurobungee, przejazd ciuchcią, układanie fryzur, tatuaże brokatowe.

            Jednocześnie będzie można:

            • ocenić swoją sprawność i wydolność fizyczną, korzystając ze specjalnie przygotowanych urządzeń  (sala gimnastyczna),
            • odpowiedzieć na wylosowane pytanie w ramach quizu sportowego,
            • przyglądnąć się plakatom promującym zdrowy styl życia.

            7. Ważne! Uczniowie, którzy wezmą udział w co najmniej  jednej dowolnej konkurencji oraz odpowiedzą na pytanie z quizu sportowego, będą mieli prawo wziąć udział w losowaniu nagród przygotowanych przez Radę Rodziców.

             

            Dodatkowe  uwagi organizacyjne:

            - ilość rozegranych konkurencji może ulec zmianie i będzie na bieżąco modyfikowana, m.in. będzie zależeć od  panującej pogody,

            - dla najbardziej aktywnych uczniów przewidziane są pamiątkowe dyplomy,

            - za przeprowadzenie poszczególnych konkurencji odpowiedzialni będą wyznaczeni nauczyciele,

            - bezwzględnie obowiązuje rywalizacja sportowa zgodnie z zasadą fair play i dobry humor,

            - w programie przewidziany jest poczęstunek (frytki, popcorn, wafelki, lody, wata cukrowa) sfinansowany przez Radę Rodziców,

            - osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg imprezy są nauczyciele wychowania fizycznego.

             

            Wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pozostałych pracowników Szkoły serdecznie zapraszamy oraz życzymy dobrej i miłej zabawy.

             

            Ze sportowym pozdrowieniem

            Nauczyciele wychowania fizycznego

             

          • Bardzo udane starty uczniów z Zespołu Szkół w Zręcinie podczas kolejnej edycji masowych gminnych biegów szlakiem Ignacego Łukasiewicza

          •  

            Jeśli chcesz mieć lepszą wydolność, więcej sił do życia, do pracy i nauki, a jednocześnie być zdrowszym – uprawiaj sport, w tym najprostszą i najtańszą oraz najbardziej uniwersalną formę aktywności ruchowej, 
            jaką jest bieganie

             27 maja br. na bieżni lekkoatletycznej Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce odbyły się biegi szlakiem I. Łukasiewicza.

            Ponad 220 uczestników ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Chorkówka. Zacięta i emocjonująca rywalizacja przy łzach radości, ale także i smutku – zwłaszcza kiedy przegrało się miejsce na podium ułamkiem sekundy, metra czy barku. Bardzo dobra, wręcz wymarzona pogoda do biegania. Wręczonych 48 medali i 160 dyplomów we wszystkich rocznikach, od klasy 1 do 8 z podziałem na kategorie (dziewczęta i chłopcy), dekorowali: Tomasz Tłuściak - Wicewójt Gminy Chorkówka, Tomasz Munia – Przewodniczący Rady Gminy Chorkówka  oraz Małgorzata Wierdak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce (dalej: GCKCiS). Poza tym, tradycyjnie: nagrody, ciepły posiłek dla wszystkich w postaci gorącej kiełbasy, sprawna organizacja imprezy, która została sfinansowana z budżetu Urzędu Gminy Chorkówka. Zawody przeprowadzili pracownicy GCKCiS w Chorkówce (na czele z panią dyrektor Małgorzatą Wierdak oraz Bogusławem Packiem, który pełni funkcję kierownika ds. bibliotek, oraz pracownicy KBS w Chorkówce – panowie Konrad Cieślak i Przemysław Dubis. Tak można byłoby w skrócie opisać tę jedną z największych imprez biegowych nie tylko na szczeblu gminy, ale i w powiecie krośnieńskim, która od prawie czterech dekad mocno wpisuje się w życie sportowe uczniów szkół z terenu gminy Chorkówka.

            Odnosząc się do rywalizacji sportowej, trzeba mocno podkreślić, że wszyscy uczniowie (z każdej placówki szkolnej), którzy zdecydowali się wystartować i dobiegli do mety, mogą czuć się zwycięzcami. Jednak sport rządzi się swoimi zasadami, w które wpisane są rywalizacja i wynik. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na bardzo udany występ w tej imprezie  uczniów z Zespołu Szkół w Zręcinie. Na 62 sportowców, którzy reprezentowali naszą placówkę,  łącznie zdobyliśmy 11 medali, dziewczęta i chłopcy po 3 złote i 2 brązowe oraz 1 srebrny dziewcząt. Ponadto 5 razy było to miejsce tuż za podium, czyli czwarte, dwukrotnie piąta oraz szósta lokata.

            Oto nasi uczniowie, którzy uplasowali się na miejscach od 1 do 10.

            1 miejsca : Milena Byczyńska, kl. 1 (300 m), Michał Gromek, kl. 3 (300 m), Ludwik Świętnicki, kl. 5 (800m), Kacper Holender, kl. 6 (1000 m), Wiktoria Rak, kl. 7 (600 m), Julia Łopatkiewicz, kl. 8 (800 m),

            2 miejsca - Zuzanna Madej, kl. 3 (300 m),

            3 miejsca: Tymon Marszałek, kl. 1 (300 m), Liliana Woźniak, kl. 3 (300 m), Helena Jankowicz, kl. 5 (600 m), Szymon Pomykała, kl. 6 (1000 m) ,

            4 lokaty: Borys Beck, kl. 1 (300 m), Jan Arciszewski, kl. 2 (300 m), Liliana Dudek, kl. 3 (300 m)Wiktoria Gradowicz, kl. 6 (600 m), Milena Wójtowicz, kl. 8 (800 m).

            5 miejsca: Lena Lasko, kl. 2 (300 m), Ksawery Sarna, kl. 7 (1200 m).

            6 lokaty: Adrianna Ćwiąkała, kl. 1 (300 m), Rafał Adamczyk, kl. 6 (1000 m).

            7 miejsca: Julia Jasłowska, kl. 2 (300 m), Weronika Sajdak, kl. 3 (300 m), Hanna Ślązak, kl. 5 (600 m).

            8 lokaty: Zuzanna Tokarska, kl. 1 (300 m), Antonina Kuźniarowicz, kl. 4 (400 m), Maja Adamik, kl. 6 (600 m), Patryk Adamczyk, kl. 8 (1200 m).

            9 miejsca: Milena Wierdak, kl. 1 (300 m), Piotr Markiewicz, kl. 2 (300 m), Kamila Gruszczyńska, kl. 6 (600 m).

            10 lokaty: Zuzanna Jaracz, kl. 1 (300 m), Szymon Krawczyk, kl. 3 (300 m), Emilia Śmietana, kl. 6 (600 m).

            Pozostali uczniowie, którzy reprezentowali Szkołę to:

            - dziewczęta: Oliwia Kmiecik, Iga Krzywda, Maja Rychel - pierwszoklasistki, Natalia Guzik, Gabriela Jankowicz - drugoklasistki, Wiktoria Cypara, Hanna Kurowska, Weronika Sajdak, Matylda Wójtowicz - trzecioklasistki, Julia Dubis, Dominika Firlej, Julia Mikosz, Łucja Trybiec, Miriam Wojtuń - czwartoklasistki, Róża Goleń, Wiktoria Madej – piątoklasistki;

            - chłopcy: Dominik Bigda - kl. 1, Mikołaj Feruś, Filip Pyter - obydwaj z klasy 3, Alan Barnaś, Wiktor Ciupa, Szymon Lasko - wszyscy z klasy 5, Szymon Cieśla, Filip Gydziak - obydwaj z klasy 6.

            Za wysiłek włożony w organizację tej biegowej imprezy należy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej przeprowadzenia. Dziękujemy głównym bohaterom, czyli uczniom, za piękną sportową rywalizację, bez was nie byłoby tego wspaniałego widowiska i tylu emocji, jakie daje sport. Z waszych twarzy można było wyczytać, że wielu z was wróci tu za rok. Wobec tego do zobaczenia podczas kolejnej edycji masowych biegów szlakiem Ignacego Łukasiewicza.

            Opracował: A. Przybysz

            Zdjęcia: A. Wrona

          • Odpłatność za obiady za czerwiec 2026 r.

          • Wpłatę należy uiścić do 31.05.2026 r. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz I, II lub I i II danie (zgodnie z deklaracją).  Prosimy przekazać dokładną kwotę, bez zaokrągleń.
            Potwierdzenie wpłaty należy dostarczyć do Szkoły w formie pisemnej lub elektronicznej.

            I danie: 16 x 1,50 zł = 24 zł
            II danie: 16 x 4,50 zł = 72 zł
            Pełny obiad: 16 x 6,00 zł = 96 zł

            Numer konta: 76 1020 4391 0000 6602 0230 9995

          • Powiatowe zawody w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym

          •  

            Żywe boisko najlepszym sposobem na walkę z nudą

            W ostatnim tygodniu stadion lekkoatletyczny na obiektach Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce tętnił wyjątkowo życiem sportowym, bowiem 20 maja odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Startowali uczniowie klas 5 i 6, łącznie blisko 90 młodych sportowców reprezentujących 14 drużyn z 9 szkół powiatu krośnieńskiego. Gminę Chorkówka w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice ze Świerzowej Polskiej, które ostatecznie zajęły 7 miejsce, a chłopców - uczniowie z Faliszówki, którzy uplasowali się na 5 pozycji. Zawody otworzył Wójt Gminy Chorkówka pan Grzegorz Węgrzynowski, a głównymi organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły, panowie Rafał Wójtowicz i Adam Przybysz.

            Z kolei 25 maja br. odbył się trójbój lekkoatletyczny. Wystartowało ponad 60 uczniów klas 4 i młodszych, reprezentując 12 zespołów z 8 szkół powiatu krośnieńskiego. Naszą gminę w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice że Świerzowej Polskiej, które ostatecznie uplasowały się na 5 miejscu, a wśród chłopców uczniowie ze szkoły w Zręcinie, którzy w składzie: Jan Arciszewski, Michał Gromek, Szymon Krawczyk, Marcel Leśniak oraz Oskar Zając zajęli 6 lokatę (do 4 miejsca zabrakło tylko 10 pkt.). Zawody te zorganizował Robert Serwiński, który na co dzień uczy wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Chorkówce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych dwóch lekkoatletycznych imprez, nauczycielom ze szkół biorących udział w zawodach oraz pracownikom Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce - panu Konradowi i panu Przemkowi. Przed nami kolejne lekkoatletyczne zawody, tym razem gminne masowe biegi szlakiem I. Łukasiewicza, do których zgłosiło się prawie 250 uczniów (w tym prawie 60 z naszej Szkoły). Powodzenia!

            Tekst i zdjęcia: Adam Przybysz

          • Mamy defibrylator

          •  

            We wtorek, 26 maja br., w Zespole Szkół w Zręcinie zainaugurowano Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny /AED/. Urządzenie zakupiono z inicjatywy Dyrektora Zespołu Szkół w Zręcinie Pawła Przetacznika. Środki finansowe ofiarowali: Spółdzielnia Uczniowska – 1000 zł, Rada Rodziców – 1000 zł, anonimowi darczyńcy, nauczyciele oraz uczniowie – całkowity koszt 8 200 zł.

            AED został umieszczony w specjalnej zewnętrznej szafce, podłączonej do alarmu, oświetlonej i utrzymującej odpowiednią temperaturę, przy głównym wejściu do budynku Zespołu Szkół w Zręcinie. 

            W krótkiej uroczystości inauguracyjnej wzięli udział: Wójt Gminy Chorkówka p. Grzegorz Węgrzynowski, zastępca Wójta p. Tomasz Tłuściak, proboszcz Parafii w Zręcinie ks. Wacław Socha, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zręcinie p. Małgorzata Prętnik, przewodnicząca Rady Rodziców p. Sabina Chomentowska-Ciupa oraz nauczyciele i uczniowie. Symbolicznego odsłonięcia dokonały Kinga Krężałek – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i p. Sabina Chomentowska–Ciupa.

            Mamy nadzieję, że jest to kolejny element wpływający na bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich przebywających na terenie Zręcina, choć życzymy sobie, by nie zaistniała konieczność jego użycia

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Zręcinie Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i św. Jana Pawła II w Zręcinie Samorządowe Przedszkole w Zręcinie
      • 48 13 43 180 13 – sekretariat
        48 13 30 612 43 – dyrektor
        48 13 30 612 41 – pokój nauczycielski
        48 13 30 613 11 – fax
        48 13 42 214 74 - przedszkole
      • Zręcin ul. Łukasiewicza 31
        38-457 Zręcin
        woj.podkarpackie
        Poland
      • /ZSZRECIN/SkrytkaESP
    • Logowanie