Radosnego Alleluja
Mamy brąz i awans do finału wojewódzkiego!
Sport jest piękny, jego oddziaływanie jest wszechstronne,
jednak wzbudza także wiele emocji, m.in. przez swoją nieprzewidywalność
15 kwietnia na trasach biegowych wokół obiektów MOSiR odbyły się rejonowe zawody indywidualno-drużynowe w biegach przełajowych.
Bardzo dobrze w rywalizacji indywidualnej (kategoria Igrzyska Dzieci rocznik 2012-2013) spisała się Wiktoria Rak, która wywalczyła brązowy medal, co dało jej też awans do finału wojewódzkiego.
Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Julia Łopatkiewicz (indywidualnie zajęła wysokie 6 miejsce), Milena Wojtowicz (w rywalizacji indywidualnej przybiegła na 14 pozycji), Iga Wawrzecka, Nadia Mączka, Maja Wojtaszko (kategoria Igrzyska Młodzieży Szkolnej, rocznik 2010-2011), która kilka dni temu wygrała zawody powiatowe w Jedliczu, ostatecznie uplasowała się na 5 pozycji.
Niestety, na wyniki duży wpływ miała pogoda, tj. mocno padający deszcz, a tym samym bardzo błotniste i grząskie podłoże, m.in. powodujące upadki, chociażby trzykrotny naszej zawodniczki Igi. Poza tym, startowaliśmy w niekompletnym składzie, bowiem z powodu choroby w zawodach nie mogła wziąć udziału Lena Jakieła. I jeszcze jedno, rywalizacja była zacięta i poza 1. lokatą stosunkowo bardzo wyrównana, o czym może świadczyć nieduża różnica punktowa pomiędzy poszczególnymi drużynami.
Wiktorii Rak, która na co dzień trenuje pod okiem trenera Pawła Guzika, reprezentując Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, życzymy powodzenia podczas finału wojewódzkiego w Kolbuszowej 24 kwietnia br.
Pozostałym dziewczętom dziękujemy za wolę walki, zwycięstwa w zawodach gminnych i powiatowych i dotarcie do etapu rejonowego. Mamy nadzieję, że jeszcze o nich będzie głośno, czego im bardzo życzymy.
Tekst i zdjęcia: Adam Przybysz
8
ZAPROSZENIE
Konkurs języka angielskiego GO FOR IT
15 kwietnia 2025 r. w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie odbył się konkurs, w którym udział wzięło ponad 70 uczniów ze szkół podstawowych z Krosna i okolicznych miejscowości. Konkurs miał zasięg powiatowy i był dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się w szkole podstawowej, a miał on na celu wyłonić najlepszych uczniów z klas VII-VIII. Drugi etap miał miejsce w "Elektryku" i składał się z testu leksykalno-gramatycznego z elementami tłumaczeniowymi, w których pojawiły się czasowniki złożone, idiomy i kolokacje językowe. Zadania były bardzo wymagające, a tłumaczenia wymagały dużej precyzji. Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Róża Leśniak, Maya Świątek, Emilia Fiedeń i Dawid Przystaś. Po napisaniu testu na wszystkich czekał słodki poczęstunek i gorąca herbata, a w czasie oczekiwania na wyniki czas umilały nam występy wokalne, gra na pianinie oraz ciekawe prezentacje przygotowane przez uczniów "Elektryka". Gdy nadeszła pora odczytania wyników, czekaliśmy wszyscy w napięciu. Poziom wszystkich prac był bardzo wysoki, a różnice pomiędzy poszczególnymi uczniami minimalne. Niestety, nie udało nam się tym razem zdobyć miejsc na podium, ale wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia.
Gratulujemy naszym uczniom godnego reprezentowania Szkoły i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach językowych.
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Przewoźnik
Ekologiczna akcja wymiany książek
Szkolny Klub Ekologa oraz piątoklasiści
zapraszają
społeczność Zespołu Szkół w Zręcinie
do udziału w ekologicznej akcji wymiany książek
„Książka za książkę”.CZWARTEK, 24 KWIETNIA 2025 R., 7.30 – 12.50
KORYTARZ SZKOLNY
Zamiast wyrzucać stare książki, daj im nowe życie!
To doskonały sposób na wspieranie czytelnictwa i ochronę środowiska.Przynieś książkę – zabierz książkę!
Dziel się, czytaj, dbaj o Ziemię!Podstawowe zasady akcji
- W wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie, nauczyciele
i pracownicy naszej Szkoły. - Książki na wymianę należy przynieść do sali nr 7 (kl. IV - VIII) i A3
(kl. I - III) w czwartek, 24 kwietnia, w godz. 7.30 – 8.00. Każdy uczestnik akcji otrzyma naklejkę z liczbą przyniesionych książek (można przynieść maksymalnie 5 książek). - Wymiana książek odbywa się wyłącznie podczas przerw.
- Każdy może zabrać ze sobą tyle książek, ile sam przyniósł
na wymianę. - Wymianie podlegają jedynie książki, które nie są zniszczone.
- Wymiana nie obejmuje podręczników.
- Akcja jest całkowicie bezpłatna, stąd wszelkie transakcje pieniężne są niedopuszczalne.
B. Bodaszewska
- W wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie, nauczyciele
XII Rajd "Poznajemy Pogórza"
11 kwietnia 2025 roku uczniowie Szkoły Podstawowej ze Zręcina wzięli udział w XII Rajdzie "Poznajemy Pogórza". Głównym celem tego wydarzenia była popularyzacja turystyki pieszej oraz poznanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych Pogórza Strzyżowskiego.
Dzień rajdu przywitał nas deszczową pogodą, a szlak był śliski i miejscami trudny do pokonania. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, nasza grupa uczniów wykazała się niezwykle rajdową postawą. Dzielnie znieśli wszystkie wyzwania, jakie postawiła przed nimi natura i doskonale sprawdzili się jako turyści.
Rajd rozpoczął się w godzinach porannych. Na początku odbyła się odprawa, podczas której omówiono zasady bezpieczeństwa, przypomniano trasę oraz cele rajdu. Po przygotowaniach wyruszyliśmy na trasę, która prowadziła przez malownicze tereny Pogórza. Podczas wędrówki uczniowie mieli okazję podziwiać urokliwe krajobrazy, rozpoznawać gatunki drzew i roślin oraz poznawać historię regionu.
Ważnym momentem wyprawy było zdobycie Góry Chełm o wysokości 528 m n.p.m. Mimo trudnych warunków, wszyscy uczestnicy dotarli na szczyt z uśmiechem i satysfakcją. Jednym z najciekawszych punktów programu była wizyta w Schronie kolejowym w Stępinie – unikalnym obiekcie historycznym, który wzbudził duże zainteresowanie uczestników. Uczniowie z zaangażowaniem słuchali opowieści przewodnika o jego znaczeniu podczas II wojny światowej. Ze względu na intensywne opady deszczu, planowane ognisko nie odbyło się. Mimo to uczestnicy w doskonałych humorach zakończyli rajd, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.
XII Rajd "Poznajemy Pogórza" był nie tylko świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także cenną lekcją historii i przyrody. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wspomnień. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!
tekst i zdjęcia: G. Sobczyńska-Paluch
4
Mamy złoto i dwa srebra!
10 kwietnia br. w parku przy LO w Jedliczu zostały zorganizowane Powiatowe Indywidualno - Drużynowe Biegi Przełajowe. Podczas zawodów dwie nasze uczennice zdobyły srebrne medale:
Wiktoria Rak w kategorii Igrzyska Dzieci (rocznik 2012 - 2013),
Iga Wawrzecka w rywalizacji Młodzieży Szkolnej (rocznik 2010 - 2011 ).
Bardzo miłą niespodziankę w rywalizacji drużynowej w tej ostatniej kategorii sprawiła drużyna dziewcząt, która wywalczyła złoty medal. Skład drużyny:
Iga Warzecka,
Julia Łopatkiewicz (indywidualnie zajęła 4 miejsce),
Milena Wojtowicz (indywidualnie przybiegła na 5 pozycji),
Maja Wojtaszko
Lena Jakieła.
Jest to już po raz kolejny ogromny sukces naszych dziewczyn w konkursie lekkoatletycznym.
Wiktoria, Iga oraz szkolna drużyna awansowały do zawodów rejonowych, które 15 kwietnia br. odbędą się na obiektach MOSiR w Krośnie.
Oto wyniki pozostałych naszych zespołów:
Drużyna dziewcząt ( rocznik 2014 i młodsi):
Helena Jankowicz, Maja oraz Zuzanna Madej, Zuzanna Patla, Hanna Ślązak, Róża Goleń i Liliana Woźniak zajęły 5 miejsce.
W tej kategorii wśród chłopców startował indywidualnie Patryk Guzik, który jako jeden z najmłodszych uczestników uplasował się na 12 miejscu.
Drużyna dziewcząt (rocznik 2012 - 2013): Wiktoria Rak, Nina Brzozowska, Zuzanna Kuchta, Milena Sajdak, Maja Pudło, Wiktoria Gradowicz, Kamila Gruszczyńska wywalczyła 4 pozycję.
Drużyna chłopców (w kategorii 2010- 2011):
Oliwier Adamik (indywidualnie przybiegł na 7 miejscu), Patryk Adamczyk, Szymon Belczyk, Tymoteusz Gromek, Jakub Jastrząb, Hubert Jaskółka zajęli 6 lokatę.
Wszystkim uczniom-biegaczom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Szkoły, tym bardziej że warunki (przenikliwy ziąb) nie były sprzymierzeńcem w uzyskiwaniu dobrych wyników sportowych.
Życzymy naszej drużynie dziewcząt, Idze i Wiktorii udanych startów podczas zawodów rejonowych.
Tekst i zdjęcia: Adam Przybysz
33
The Big Challenge
31 marca - 4 kwietnia - w tych dniach 85 uczniów naszej Szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego. Jest to bardzo popularny w Europie konkurs, w którym biorą udział uczniowie z klas IV - VIII szkół podstawowych oraz pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Duży nacisk położony jest na komunikację językową, bo większość zadań polega na zrozumieniu języka mówionego (uczniowie cały czas mają założone słuchawki). Ponadto, jak we wszystkich konkursach językowych, pojawiają się zadania z gramatyki, leksyki, funkcje językowe, czytanki oraz elementy kultury krajów anglojęzycznych i ciekawostki. Zadania są poziomami dostosowane do wieku.
Konkurs ten cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, a nasi uczniowie będą z niecierpliwością oczekiwać na nagrody i wyniki, które jak zawsze otrzymamy w czerwcu.
English is the key to success!
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Przewoźnik
8
Congratulations, Maya!
Z wielką dumą informujemy, że MAYA ŚWIĄTEK, uczennica klasy VII a, została FINALISTKĄ KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Tytuł finalisty to ogromne wyróżnienie i efekt systematycznej, wytężonej pracy oraz pasji do języka angielskiego. Droga do finału nie była łatwa – składała się z trzech wymagających etapów, podczas których trzeba było wykazać się nie tylko doskonałą znajomością gramatyki i słownictwa na poziomie licealnym, a nawet akademickim, ale także znajomością literatury, historii, geografii i kultury krajów anglojęzycznych.
Serdecznie gratulujemy Mai, jej Rodzicom, a także pani Małgorzacie Przewoźnik - opiekunowi dydaktycznemu. Maju, życzymy dalszych sukcesów, nie tylko językowych!
Wielki sukces Patrycji
Z ogromną dumą i radością informujemy, że PATRYCJA FIRLEJ, uczennica klasy VIII b, została LAUREATKĄ KONKURSU Z GEOGRAFII, którego organizatorem był Podkarpacki Kurator Oświaty.
To niezwykłe osiągnięcie wymagało ogromnego zaangażowania, wytrwałości i pasji do nauki. Patrycja musiała zmierzyć się z trzema trudnymi etapami konkursu – na każdym wykazała się szeroką wiedzą, doskonałą pamięcią i logicznym myśleniem. Jej sukces to efekt ciężkiej pracy i determinacji!
Gratulujemy Patrycji, jej Rodzicom oraz Pani Grażynie Sobczynskiej-Paluch – opiekunowi dydaktycznemu.
Patrycjo, życzymy Ci kolejnych wspaniałych osiągnięć!
Archiwum Aktualności