Kwoty opłat za obiady za styczeń 2025 r. zostaną podane 2 stycznia. Opłatę należy uiścić dopiero w styczniu!
OPŁATA ZA OBIADY W STYCZNIU
Świąteczne życzenia
Zapraszamy na kiermasz
Mikołajkowy turniej piłkarski
,,Sport, to jeden z najlepszych środków dbania o szeroko pojęte zdrowie".
9 grudnia br. w sali sportowej Zespołu Szkół w Zręcinie już po raz 9 odbył się Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Zręcinie dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Chorkówka. W tegorocznej imprezie uczestniczyły cztery szkoły z: Chorkówki, Kobylan, Kopytowej i Zręcina. Tradycyjnie, zawody otworzył Dyrektor Szkoły Paweł Przetacznik, który życzył wszystkim dobrej i udanej sportowej zabawy, przebiegającej w miłej atmosferze oraz w duchu sportowej rywalizacji.
Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie, po rozegraniu wszystkich sześciu spotkań, podczas których było wiele pozytyw sportowych emocji, pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół w Chorkówce, na drugim miejscu uplasowali sie chłopcy z Zespołu Szkół w Zręcinie, trzecia lokata przypadła uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kopytowej, na czwartej pozycji zawody ukończyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. ks. S. Kołodzieja w Kobylanach.
Patrząc na ostateczną klasyfikację, trzeba dodać, że była ona wyrównana i tak naprawdę każda z trzech pierwszych szkół mogła zostać zwycięzcą. O ostatecznej klasyfikacji zadecydował ostatni mecz pomiędzy Chorkówką a Kopytową, który zakończył się wynikiem remisowym 3:3, gdyby jednak zwycięstwo odniósł małą różnicą bramkową zespół z Kopytowej, to wówczas w całym turnieju triumf odniosłaby drużyna ze Zręcina, a przy większej różnicy bramek, to właśnie chłopcy z Kopytowej cieszyliby się ze zdobycia złotego medalu. Cóż, sport jest nieprzewidywalny i czasami jak samo życie - bardzo niesprawiedliwy.
Wszystkie zespoły wyjechały z dyplomami i pucharami, dodatkowo - każdy uczestnik i opiekun otrzymał pamiątkę związaną z jubileuszem 150. lat istnienia szkoły w Zręcinie. Puchar w klasyfikacji króla strzelców otrzymał Oliwier Feruś (ZS w Zręcinie), który łącznie zdobył 16 bramek, a tytuł najlepszego bramkarza zdobył Kamil Gromkiewicz z Kopytowej. Ceremonii dekoracji dokonali: Dyrektor Zespołu Szkół w Zręcinie Paweł Przetacznik oraz Rafał Wójtowicz - prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Orlik" Zręcin.
Podczas przerwy każdy uczestnik otrzymał zapiekankę oraz szklankę ciepłego kompotu. Opiekunowie zostali ugoszczeni obiadem. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakimkolwiek, najmniejszym stopniu przyczynili się do organizacji tego turnieju. Panu Dyrektorowi Pawłowi za przychylność i pozytywną motywację, nauczycielom wychowania fizycznego za trud organizacji. Pani sekretarce i paniom ze szkolnej stołówki za przygotowanie posiłków, a paniom sprzątającym za porządek. Do zobaczenia za rok, podczas X jubileuszowego turnieju.
tekst: A. Przybysz
zdjęcia: T. Munia i R. Wójtowicz15
Mikołajkowy festiwal piosenki
Nasze uczennice "wyśpiewały" czołowe miejsca w Mikołajkowym Festiwalu Piosenki DROGA DO GWIAZD o zasięgu powiatowym, zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Chorkówce.
I miejsce - duet: Maja Serwińska i Marysia Kuruc
II miejsce - Kamila Gruszczyńska
II miejsce - Kinga Krężałek
wyróżnienie - Alicja Mikosz
Gratulacje dla dziewcząt i ich opiekunów.
zdjęcia: GCKiC w Chorkówce
Wizyta Świętego Mikołaja
Jak to bywa co roku, początkiem grudnia naszą Szkołę odwiedza wyjątkowy gość, wyczekiwany przez wielu z utęsknieniem. Święty Mikołaj, bo o Nim mowa, gościł u nas 6 grudnia 2021 r. wzbudzając od samego rana wiele emocji. Zacnemu gościowi, jako gospodarz i pomocnik, towarzyszył sam Pan Dyrektor.
Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie ze starszych klas nie mogli skupić się podczas zajęć marząc o słodyczach i prezentach. Tylko… czy każdy na nie zasłużył? Czy próbował pomagać choć trochę rodzicom w domowych obowiązkach i starał się dbać o sprawy szkolne zdobywając oceny, którymi można by się pochwalić? Czy każdy pamiętał o drobnych gestach, jak uśmiech, czy przywitanie z rana z kolegą i nauczycielem, lub wrzucenie do kosza papierka, koło którego czasem przechodzi się obojętnie..
Na szczęście, Święty Mikołaj, doszedł do wniosku, że uczniowie naszej Szkoły to całkiem sympatyczna gromadka i postanowił obdarować wszystkich oczekujących na kolorowe paczuszki, aby w ten sposób zmotywować ich do jeszcze lepszego zachowania w kolejnym roku.
tekst: K. Sznajder
zdjęcia: nauczyciele i wychowawcy33
Lepimy z gliny...
W naszej pracowni ceramicznej powstają w ramch zajęć dodatkowych, lekcji plastyki, różne ceramiczne przedmioty: misy, świeczniki, ozdoby, patery, etc. Zapraszamy do galerii.
15
Podziemna przygoda
Grudniowy świt (3.12.br.) przyniósł ze sobą ekscytację i oczekiwanie – klasy czwarta i piąta wyruszyły na wyjątkową wyprawę do magicznej Kopalni Soli w Bochni. To nie była zwykła wycieczka – mieliśmy bowiem okazję spotkać samego Świętego Mikołaja, który poprosił nas o pomoc w odnalezieniu swojego zagubionego worka z prezentami. Gdzie, jeśli nie w solnych głębinach, mogła rozegrać się taka niezwykła przygoda?
Już sam zjazd do kopalni był niczym podróż w czasie. Wsiadając do windy górniczej, czuliśmy się jak odkrywcy wyruszający do podziemnego królestwa. Kabina z cichym szumem sunęła w dół, a powietrze stawało się chłodniejsze i pachniało delikatnie wilgotną solą. Gdy drzwi windy otworzyły się na dole, naszym oczom ukazały się korytarze wykute w soli, które lśniły jak obsypane diamentowym pyłem. Byliśmy ponad 200 metrów pod ziemią, w miejscu, gdzie historia splata się z legendą, a każdy krok zdawał się prowadzić do innego wymiaru.
Nie lada atrakcją był przejazd górniczą kolejką. Wagoniki sunęły przez wąskie, solne korytarze, a echo odbijało dźwięk kół i podekscytowanych rozmów. Dla uczniów była to przygoda rodem z filmu przygodowego – niemal czuło się, jakby za rogiem mogło czekać jakieś niezwykłe odkrycie.
Pierwszym punktem naszej przygody była Podziemna Ekspozycja Multimedialna. Wraz z przewodnikiem przenieśliśmy się w czasy średniowieczne, kiedy sól była cenniejsza od złota, a bocheńska kopalnia była skarbcem narodowego bogactwa.
Stanęliśmy twarzą w twarz z duchem Cystersa, który z przejęciem opowiadał o początkach kopalni. Wyobraźnia przenosiła nas do momentu, gdy dawni górnicy, uzbrojeni w prymitywne narzędzia, wydobywali sól, by nakarmić rosnące królestwo. Spotkaliśmy też animowane postacie królów polskich i żupników genueńskich, którzy snuli opowieści o strategicznej roli kopalni w dziejach Polski.
Nagle jednak przeszliśmy do akcji! Przewodnik zdradził nam, że św. Mikołaj zgubił swój worek z prezentami podczas zwiedzania kopalni. Z pomocą wskazówek zawartych w liście rozpoczęliśmy poszukiwania. Zagadki i łamigłówki prowadziły nas przez różne zakamarki kopalni, a każda odnaleziona wskazówka wzbudzała coraz większe emocje. Korytarze zdawały się szeptać, zachęcając do dalszej drogi, aż w końcu udało się – worek został odnaleziony. Najbardziej wyczekiwanym momentem było spotkanie ze Świętym Mikołajem. W jednej z sal ukrytej w głębi kopalni, pośród solnych filarów i świątecznych dekoracji, czekał na nas sam Mikołaj w towarzystwie swojego wiernego pomocnika elfa. Przywitali nas ciepłymi uśmiechami. Poznaliśmy prawdziwą historię św. Mikołaja – nie tę znaną z reklam czy bajek, lecz o biskupie z Miry, który w tajemnicy pomagał potrzebującym. Jego opowieść była jak ciepły płomień w chłodnym, podziemnym powietrzu, rozgrzewając serca zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Na koniec zostaliśmy nagrodzeni serdecznymi podziękowaniami za znalezienie zgubionego worka i drobnymi upominkami.
Nasza podziemna przygoda zakończyła się w imponującej Komorze Ważyn, której rozmiar budził prawdziwy podziw. Długa na 255 metrów i szeroka na kilkanaście metrów przestrzeń przypominała podziemny pałac.
Dzieci z radością pobiegły po upominki, a dla opiekunów była to chwila wytchnienia w klimatycznej kawiarni, gdzie mogli delektować się gorącą czekoladą i kawą, patrząc na roześmiane twarze uczniów.
Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni była jak otwarcie magicznej księgi, gdzie każda strona kryje nowe przygody. Zanurzyliśmy się w historii, odkryliśmy tajemnice kopalni i staliśmy się pomocnikami Świętego Mikołaja.
To była niezapomniana podróż – pełna śmiechu, wzruszeń i dziecięcej radości. Kopalnia Soli w Bochni okazała się nie tylko miejscem o bogatej historii, ale także krainą pełną magii, która na długo zostanie w naszej pamięci.
Nasz dzień pod ziemią przypominał baśniowy sen – sen, który zdarzył się naprawdę.
Tekst: Renata Młodzińska
Zdjęcia: Renata Młodzińska, Aleksandra Wrona
2121
IX Turniej mikołajkowy
Regulamin IX Mikołajkowego Turnieju w Halowej Piłce Nożnej
Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Chorkówka
o Puchar Dyrektora Zespołu w Zręcinie1. Cele:
- Popularyzacja gry w piłkę nożną.
- Propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne formy spędzania czasu wolnego.
2. Organizatorzy:
Zespół Szkół w Zręcinie oraz Uczniowskie Kluby Sportowe ,,Orlik” , adres e-maliowy i tel. do kontaktu adamkrosno@onet.pl 606 195 352.
3. Termin i miejsce:
9 grudnia 2024 r., sala sportowa Zespołu Szkół w Zręcinie.
Rozpoczęcie turnieju godz. 9.00, przewidywane zakończenie około godz. 14.00.
4. Uczestnictwo:
Prawo startu mają drużyny zorganizowane, składające się z uczniów klas IV- VI ( rocznik 2012 - 2014) danej szkoły podstawowej . Podczas meczu gra trzech zawodników w polu oraz bramkarz. Każda szkoła może wystawić tylko jedną drużynę (w zespole może grać nieograniczona liczba dziewcząt). Jeśli do turnieju zgłosi się co najmniej dwie drużyny dziewcząt, wówczas będą one rywalizowały w swojej kategorii.
5. Zgłoszenie:
Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie tel. lub e-mailowe na wyżej podany adres do 6 grudnia 2024 r.
6. Klasyfikacja:
- Turniej rozegrany zostanie systemem każdy z każdym lub w grupach w zależności od liczby zgłoszonych drużyn.
- Czas rozgrywanego meczu 2 x 6 min.
- O zajętym miejscu decydują:
- ilość zdobytych punktów (wygrana 3 pkt., remis 1 pkt., przegrana 0 pkt.)
- przy równej ilości punktów decyduje różnica bramek strzelonych i straconych,
- wynik bezpośredniego spotkania,
- ewentualnie rzuty karne,
- Mecz należy weryfikować walkowerem, jeżeli w drużynie grał nieuprawniony zawodnik.
7. Nagrody:
Dla pierwszych trzech zespołów puchary i dyplomy, dla pozostałych drużyn dyplomy. Puchar dla króla strzelców i najlepszego bramkarza.
8. Organizatorzy przewidują poczęstunek.
9. Postanowienia końcowe:
- Obowiązuje obuwie sportowe (koszulka, spodenki, buty na biały spodach (ewentualnie takich, które nie rysują parkietu).
- Nauczyciel (opiekun) jest reprezentantem drużyny w rozmowach z sędziami i organizatorem.
- Mecze rozgrywane są wg zasady fair-play i z poszanowaniem zasad dobrego wychowania.
- Na terenie obiektu, na którym będzie rozgrywany turniej, obowiązują dyscyplina i porządek m. in. czystość (w szczególności w szatniach).
- W przypadku nieprzestrzegania regulaminu lub przepisów gry, sędzia ma prawo do dyskwalifikacji zawodnika lub drużyny z rozgrywek.
- Zawody odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN.
- Sprawy sporne rozstrzyga Sędzia Główny.
- Nauczyciel (opiekun) jest zobowiązany zapoznać pozostałych zawodników w swojej drużynie z niniejszym regulaminem.
- Za umyślne zniszczenia w obiekcie (w szczególności w szatniach) odpowiada kapitan drużyny.
- Do interpretacji niniejszego regulaminu uprawniony jest jedynie Organizator.
W sprawach turnieju można kontaktować się poprzez wcześniej podany adres e-mailowy lub tel. komórkowy.
Ze sportowym pozdrowieniem
Wyróżnienia dla naszych nauczycieli wychowania fizycznego !
29 listopada br. w Sali narad Starostwa Powiatowego w Krośnie przy ulicy Bieszczadzkiej w Krośnie odbył się VI Walny Zjazd Delegatów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Krośnie. W gronie zaproszonych na to wydarzenie, byli także nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły: Rafał Wójtowicz (prezes klubu) i Adam Przybysz (sekretarz), którzy jednocześnie reprezentowali UKS ,,Orlik” Zręcin.
W programie zjazdu znalazły się m.in., sprawozdania z działalności, wybory nowego zarządu na lata 2024-2028, szeroka dyskusja nt. ważności i znaczenia sportu szkolnego, nie tylko w aspekcie samych wyników, ale nade wszystko celów i realizowanych zadań, mających ogromny wpływ na wszechstronny rozwój młodych ludzi, z sferą psychiczną i wychowawczą włącznie. W tym punkcie głos zabrał Adam Przybysz, który w sposób kompleksowy ukazał znaczenie uprawiania sportu, odnosząc się do wielu innych dziedzin ludzkiej działalności, m.in. nauki, pracy, radzenia sobie z pojawiającymi się trudnościami, pokonywaniem stresu.
Podczas zjazdu przyznano także odznaczenia i wyróżnienia. Miło nam poinformować, że za zasługi i wkład w rozwój sportu szkolnego, w tym m.in. organizację wielu zawodów sportowych na szczeblu gminny i powiatu, Dyplom Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie otrzymał Rafał Wójtowicz, a Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Krośnie – Adam Przybysz.
Obu wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy sił do dalszej pracy na polu upowszechniania szkolnej kultury fizycznej.
Opracowanie: A. Przybysz
Zdjęcia: T Munia, SZS w Krośnie
Konkurs
Archiwum Aktualności