Aktualności

          • Odpłatność za obiady za czerwiec 2026 r.

          • Wpłatę należy uiścić do 31.05.2026 r. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz I, II lub I i II danie (zgodnie z deklaracją).  Prosimy przekazać dokładną kwotę, bez zaokrągleń.
            Potwierdzenie wpłaty należy dostarczyć do Szkoły w formie pisemnej lub elektronicznej.

            I danie: 16 x 1,50 zł = 24 zł
            II danie: 16 x 4,50 zł = 72 zł
            Pełny obiad: 16 x 6,00 zł = 96 zł

            Numer konta: 76 1020 4391 0000 6602 0230 9995

          • Powiatowe zawody w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym

          •  

            Żywe boisko najlepszym sposobem na walkę z nudą

            W ostatnim tygodniu stadion lekkoatletyczny na obiektach Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce tętnił wyjątkowo życiem sportowym, bowiem 20 maja odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Startowali uczniowie klas 5 i 6, łącznie blisko 90 młodych sportowców reprezentujących 14 drużyn z 9 szkół powiatu krośnieńskiego. Gminę Chorkówka w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice ze Świerzowej Polskiej, które ostatecznie zajęły 7 miejsce, a chłopców - uczniowie z Faliszówki, którzy uplasowali się na 5 pozycji. Zawody otworzył Wójt Gminy Chorkówka pan Grzegorz Węgrzynowski, a głównymi organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły, panowie Rafał Wójtowicz i Adam Przybysz.

            Z kolei 25 maja br. odbył się trójbój lekkoatletyczny. Wystartowało ponad 60 uczniów klas 4 i młodszych, reprezentując 12 zespołów z 8 szkół powiatu krośnieńskiego. Naszą gminę w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice że Świerzowej Polskiej, które ostatecznie uplasowały się na 5 miejscu, a wśród chłopców uczniowie ze szkoły w Zręcinie, którzy w składzie: Jan Arciszewski, Michał Gromek, Szymon Krawczyk, Marcel Leśniak oraz Oskar Zając zajęli 6 lokatę (do 4 miejsca zabrakło tylko 10 pkt.). Zawody te zorganizował Robert Serwiński, który na co dzień uczy wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Chorkówce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych dwóch lekkoatletycznych imprez, nauczycielom ze szkół biorących udział w zawodach oraz pracownikom Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce - panu Konradowi i panu Przemkowi. Przed nami kolejne lekkoatletyczne zawody, tym razem gminne masowe biegi szlakiem I. Łukasiewicza, do których zgłosiło się prawie 250 uczniów (w tym prawie 60 z naszej Szkoły). Powodzenia!

            Tekst i zdjęcia: Adam Przybysz

          • Mamy defibrylator

          •  

            We wtorek, 26 maja br., w Zespole Szkół w Zręcinie zainaugurowano Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny /AED/. Urządzenie zakupiono z inicjatywy Dyrektora Zespołu Szkół w Zręcinie Pawła Przetacznika. Środki finansowe ofiarowali: Spółdzielnia Uczniowska – 1000 zł, Rada Rodziców – 1000 zł, anonimowi darczyńcy, nauczyciele oraz uczniowie – całkowity koszt 8 200 zł.

            AED został umieszczony w specjalnej zewnętrznej szafce, podłączonej do alarmu, oświetlonej i utrzymującej odpowiednią temperaturę, przy głównym wejściu do budynku Zespołu Szkół w Zręcinie. 

            W krótkiej uroczystości inauguracyjnej wzięli udział: Wójt Gminy Chorkówka p. Grzegorz Węgrzynowski, zastępca Wójta p. Tomasz Tłuściak, proboszcz Parafii w Zręcinie ks. Wacław Socha, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zręcinie p. Małgorzata Prętnik, przewodnicząca Rady Rodziców p. Sabina Chomentowska-Ciupa oraz nauczyciele i uczniowie. Symbolicznego odsłonięcia dokonały Kinga Krężałek – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i p. Sabina Chomentowska–Ciupa.

            Mamy nadzieję, że jest to kolejny element wpływający na bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich przebywających na terenie Zręcina, choć życzymy sobie, by nie zaistniała konieczność jego użycia

          • .

          • Mamo, chciałbym Ci przynieść latający dywan.

            I kaczkę, która znosi szczerozłote jajka,

            Żebyś żyła beztrosko - wesoła, szczęśliwa,

            Lecz takie dziwy znaleźć można tylko w bajkach.

             

            Więc dzisiaj za Twe troski,  trudy,  poświęcenia,

            Za Twą miłość matczyną nigdy niezachwianą

            Mogę tylko Twą szyję otoczyć ramieniem

            I szepnąć Ci do ucha:  Dziękuję Ci,  Mamo.

             

            Najdroższa Mamo, pamiętaj, proszę, że nie tylko dzisiaj, ale w trakcie roku całego,

            życzę Ci niezmiennie wszystkiego najlepszego!

          • Do Sandomierza

          •  

            W piątek, 22 maja, klasy piąte wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Sandomierza — miasta, w którym historia wygląda zza każdego zakrętu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru przez malowniczy Wąwóz Królowej Jadwigi. Strome lessowe ściany, korzenie drzew i wąska ścieżka sprawiły, że poczuliśmy się trochę jak odkrywcy w tajemniczym labiryncie.

            Następnie udaliśmy się do kościoła św. Jakuba, jednego z najstarszych i najcenniejszych zabytków Sandomierza. Potem przeszliśmy na rynek, gdzie mogliśmy podziwiać urokliwe kamienice i poczuć atmosferę dawnego miasta. Dużo emocji wzbudziła wizyta w zbrojowni — uczniowie z zainteresowaniem oglądali dawne uzbrojenie, zbroje i rycerskie rekwizyty.

            Kolejnym punktem programu był film o historii Sandomierza, który w ciekawy sposób przybliżył nam dzieje miasta. Po solidnej porcji wiedzy przyszedł czas na rejs Wisłą. Z pokładu statku Sandomierz wyglądał wyjątkowo pięknie, a widok na skarpę i panoramę miasta na długo zostanie w naszej pamięci.

            Na zakończenie wycieczki nie mogło zabraknąć czasu na zakup pamiątek. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, bogatsi o nowe wiadomości, wspomnienia i drobne upominki przypominające o tej udanej wyprawie.

            Tekst: Renata Młodzińska

            Zdjęcia: Renata Młodzińska, Grażyna Sobczyńska-Paluch

          • W KARPACKIEJ TROI

          •  

            21 maja 2026 r. uczniowie klas Ia oraz Ib wyjechali na wycieczkę do Karpackiej Troi w Trzcinicy. Celem wycieczki było zwiedzanie skansenu, który powstał w miejscu należącym do najważniejszych stanowisk archeologicznych o wyjątkowym znaczeniu dla poznania dziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, zwiedzili ekspozycję muzealną z odkrytym podczas wykopalisk skarbem. Mieli również okazję obejrzeć zrekonstruowane chaty z epoki brązu, chaty słowiańskie oraz grodzisko, czyli tzw. "Wały Królewskie" z parkiem archeologicznym. W sektorze hodowlanym oglądali zwierzęta ras hodowanych w Trzcinicy przed wiekami. Niektórzy wyszli również na platformę widokową. Kolejnym punktem wycieczki był udział w warsztatach "Słowiański design", podczas których dzieci przy pomocy pieczątek ozdabiały płócienne torby, które poźniej zabrały ze sobą. Po warsztatach uczniowie zjedli pyszny obiad w pobliskiej restauracji, zakupili pamiątki i zadowoleni wrócili do szkoły.

          • Młodzi naukowcy ze Zręcina na Festiwalu Nauki w Krośnie

          •  

            Udział w Festiwalu Nauki w Krośnie był dla uczniów naszej Szkoły wyjątkowym wydarzeniem łączącym naukę z doskonałą zabawą. Wyjazd został zorganizowany specjalnie dla członków szkolnego koła „Być jak Ignacy” z klas 4–6.

            Wycieczka stanowiła formę nagrody za ogromny sukces, jaki nasza Szkoła odniosła w tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu „Być jak Ignacy”. Uczniowie ze Zręcina znaleźli się na oficjalnej liście zwycięzców, zdobywając prestiżowe wyróżnienie i tytuł laureatów.

            Młodzi pasjonaci nauki rzucili się w wir festiwalowych atrakcji. Z wielkim zaangażowaniem brali udział w eksperymentach i pokazach. Nawet przez chwilę nie było czasu na nudę, a wszyscy wrócili absolutnie zachwyceni.

          • Lektura w pudełku

          •  

            Ostatnią lekturą omawianą przez czwartoklasistów w tym roku szkolnym był Pinokio Carla Collodiego.

            Pracę z książką rozpoczęli od przygotowania pudełka lekturowego. Zadanie polegało na zgromadzeniu przynajmniej 10 przedmiotów kojarzących się z treścią książki oraz na zredagowaniu 10 pytań dotyczących przygód drewnianego pajaca. Rekwizyty oraz pytania trafiły do pudełek, które uczniowie przynieśli do szkoły.

             

            Trzeba przyznać, że czwartoklasiści wykazali się zaangażowaniem i pomysłowością. Pudełka zawierały ciekawe, nierzadko samodzielnie wykonane rekwizyty. Niektórzy zadbali też o estetyczny i nawiązujący do lektury wygląd samego kartonu.

            Zawartość każdego pudełka została zaprezentowana podczas lekcji, a uczniowie chętnie wyjaśniali związek każdego przedmiotu z treścią lektury oraz trafnie odpowiadali na pytania.  

            Taka forma pracy pozwoliła dzieciom rozwinąć wyobraźnię, wykazać się kreatywnością i starannością oraz lepiej poznać i zapamięta treść lektury.

            Tekst i zdjęcia: Beata Bodaszewska

          • POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ 2026

          •  

            I miejsce - Oliwia Kmiecik

            I miejsce - Kamila Gruszczyńska

            I miejsce - Kinga Krężałek

            II miejsce - Maja Serwińska i Marysia Kuruc

            II miejsce - Natalia Serwińska

            wyróżnienie - Iga Krzywda

             

            Alicja Mikosz i Joanna Firlej również wzięły udział w konkursie i godnie reprezentowały Szkołę.

            Konkurs odbył się 20 maja 2026 r., a jego organizatorem było Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

             

            S E R D E C Z N I E    G R A T U L U J E M Y !

             

            Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce

          • Prezent od serca

          • "Niech milczy ten, kto uczynił jakieś dobrodziejstwo - niech mówi ten, który je otrzymał".

            Seneka

            Grupa przedszkolna Tygryski otrzymała piękny i pachnący prezent - hiacynty. Autorem tej miłej niespodzianki było Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Magiczny Świat. Pani Dyrektor Paulina Zazulska oraz wychowawczyni najstarszej grupy, Pani Katarzyna i kolega naszego Antosia podarowali nam palety z kwiatami. Tygryski z wielkim zaangażowaniem posadziły hiacynty, dając początek kwiatowej rabacie, która ma powstać przed szkołą.

            Z całego serca dziękujemy naszym kolegom i Paniom z "Magicznego Świata" za pamięć i ten prezent, który każdej wiosny będzie nam o nich przypominał.

          • Podarunek uśmiechu :)

          •  

            W środę, 20 maja, w naszej Szkole miała miejsce nietypowa akcja.

            Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie przekazał nam dwanaście ślicznych, słodkich, ręcznie wykonanych, breloków w kształcie misiów, kotków, żabek i myszek. Zwierzaki szybko się u nas rozgościły. W okamgnieniu poukrywały się w różnych zakamarkach szkolnych korytarzy i oczekiwały na swoich nowych właścicieli. Każdy uczeń, który znalazł taki brelok, mógł go sobie zabrać, pod warunkiem, że obdaruje kogoś swoim uśmiechem.

            Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i przyniosła naszym uczniom, a szczególnie szczęśliwym znalazcom, wiele radości.

            Tekst i zdjęcia: Małgorzata Przewoźnik

          • Udane starty uczniów z Zespołu Szkół w Zręcinie podczas gminnych zawodów w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym

          •  

             Królową sportu jest lekkoatletyka

            Ponad 100 zawodników (dziewcząt i chłopców) reprezentujących 17 drużyn z 7 szkół podstawowych z terenu gminy Chorkówka wystartowało w lekkoatletycznych zawodach, które 15 maja br. odbyły się na stadionie Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce. Najlepiej w tej imprezie wypadła drużyna chłopców (klasy IV i młodsze), która w trójboju (bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową) wywalczyła 1. miejsce, a dziewczęta w tej dyscyplinie uplasowały się na 3. pozycji. Z kolei w czwórboju (obok wspomnianych konkurencji doszedł bieg na 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców), zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zdobyli drugie lokaty.

            Składy zespołów

            trójbój - dziewczęta: Sara Boruta, Wiktoria Cypara, Dominika Firlej, Natalia Guzik, Julia Jasłowska, Lena Lasko, Zuzanna Madej, Łucja Trybiec, Matylda Wojtowicz, Alicja Żywicka,

            trójbój - chłopcy: Jan Arciszewski, Mikołaj Feruś, Michał Gromek, Ignacy Guzik, Marcel Leśniak, Filip Pyter, Oliwier Zając i Oskar Zając

            czwórbój - dziewczęta: Maja Adamik, Róża Goleń, Wiktoria Gradowicz, Kamila Gruszczyńska, Helena Jankowicz, Wiktoria Madej, Ślązak Hanna, Emilia Śmietana

            czwórbój chłopcy: Rafał Adamczyk, Filip Gydziak, Kacper Holender, Szymon Lasko, Szymon Pomykała, Maksymilian Ślęczka, Kacper Zając.

            Warto podkreślić, iż w trójboju chłopców w klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Michał Gromek (131 pkt.), a drugie miejsce uzyskał Jan Arciszewski (73 pkt.). W czwórboju na 3. miejscu zawody ukończyła Helena Jankowicz (157 pkt.).

            Wszystkim reprezentantom dziękujemy i gratujemy, zwłaszcza chłopcom w trójboju, którzy uzyskali awans do zawodów powiatowych zaplanowanych na 25 maja br.

            Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Chorkówce ora Zespołu Szkół w Zręcinie, a dyplomy przygotowało Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

            Dziękuję nauczycielom - opiekunom szkół biorących udział w zawodach za pomoc i sprawne przeprowadzenie tej lekkoatletycznej imprezy.

            Na koniec warto podkreślić, że w ten sposób zakończyliśmy cykl zawodów rozgrywanych na szczeblu gminnym w roku szkolnym 2025/2026 w ramach kalendarza Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Wobec tego jeszcze raz kieruję słowa uznania i wdzięczności do tych, którzy rozumieją istotę i znaczenie szeroko rozumianej kultury fizycznej, w tym sportu szkolnego.

            Tekst: Adam Przybysz

            Zdjęcia: Piotr Brzeziński

             

          • Pamiętamy i dziękujemy… W 106. rocznicę urodzin Patrona naszej Szkoły

          •  

            Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że ów człowiek o szerokim uśmiechu, popadający w pełne zamyślenia milczenie, obdarzony niespożytymi siłami życiowymi, odnoszący się z niebywałą czułością do młodzieży, schorowany, a tak pełen ciepła i człowieczeństwa, wywarł na naszym świecie niezatarte piętno. W naszych czasach nie będzie już nikogo takiego jak on.

            Tad Szulc ,,Jan Paweł II"

            O tym, czego dokonał Papież Jan Paweł II, wiemy już prawie wszystko, bowiem napisano o nim setki, a może i  tysiące artykułów, wydano niezliczoną ilość publikacji. Każda rocznica dotycząca czy to Jego urodzin (18 maja 1920 r.), wyboru na stolicę Piotrową w Rzymie (16 października 1978 r.), śmierci (2 kwietnia 2005 r.), beatyfikacji (1 maja 2011 r.), czy też kanonizacji (27 kwietnia 2014 r.) staje się jednak wyjątkową okazją do tego, aby w atmosferze zadumy i refleksji, ale także radości powracać pamięcią do tych wszystkich dzieł materialnych i duchowych, które pozostawił po sobie pochodzący z kraju nad Wisłą Papież.

            Jego homilie i wynikające z nich przesłania, w których tak mocny nacisk kładł na dobro, prawdę i miłość, są przecież nieprzemijające, ponadczasowe. Trzeba również i nam, dorosłym, którzy żyliśmy w czasach pontyfikatu Jana Pawła II, ciągle i na nowo przypominać sobie każde spotkanie z Papieżem, na które przecież patrzyliśmy w kategorii źródła nadziei i wiary, i które dawały ogromną siłę do pracy nad sobą, do lepszego życia. Oczywiście można by przytaczać jeszcze wiele powodów, dla których trzeba nam przypominać tego wielkiego Polaka. Jednym z nich jest chociażby to, że rośnie nowe pokolenie Polaków, któremu, z racji urodzenia się już po odejściu Papieża do Domu Ojca, nie było dane poznać tego wielkiego Polaka. Wśród wielu myśli i informacji, jakie przychodzą do głowy, pojawia się i ta, że Papież Polak w ciągu prawie 27 lat swojego pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki, głosząc Chrystusową Ewangelię wśród narodów na wszystkich kontynentach świata. W tym miejscu wypada wspomnieć, iż niezwykle ważnym wydarzeniem w dziejach Krosna i okolicznych miejscowości był dzień 10 czerwca 1997 roku, kiedy to na krośnieńskim lotnisku, w obecności ponad 600 tyś. pielgrzymów z kraju i zagranicy, została odprawiona msza święta, której przewodniczył Jan Paweł II. Na Jego pielgrzymki, z którymi przybywał do Ojczyzny, trzeba patrzeć przez pryzmat obudzenia uśpionych sumień Polaków, przez pryzmat tego, że naród zrywał się do walki ze społecznym zakłamaniem, złem i niesprawiedliwością. Niewątpliwie taka postawa społeczeństwa wydała owoce, które w 1989 r. doprowadziły do upadku totalitarnego systemu komunistycznego. Jan Paweł II był Papieżem, który potrafił przyciągnąć i zjednać sobie ludzi młodych i starszych. Był dla nas jak ojciec, który przytulił i dodawał otuchy, ale też, kiedy było trzeba, to ostro skarcił i upominał. Broniąc ładu moralnego, był bezkompromisowy w kwestii aborcji (Naród, który zabija własne dzieci, jest Narodem bez przyszłości) i bezwzględnie sprzeciwiał się eutanazji. Patrząc na niestabilną sytuację społeczno-polityczną w Polsce, w roku 1995, podczas nieoficjalnego krótkiego pobytu w Skoczowie mówił m.in.: Dziś w Polsce trzeba ludzi sumienia, ludzi prawych i uczciwych.

            W dzisiejszym świecie, który, jak chyba nigdy wcześniej, kusi życiem łatwym i przyjemnym, gdzie tyle problemów i trudności dotyczy często już ludzi młodych, jak mało kiedy trzeba nam sięgać do źródła wypływającego z wszechstronnej i uniwersalnej, a zarazem głębokiej nauki chrześcijańskiej, której nieugiętym strażnikiem był św. Jan Paweł II. Kierowanie się wartościami, których orędownikiem był ten Papież, z pewnością pozwoli nam żyć w harmonii tego, co ziemskie, z tym, co duchowe. Trzeba nam w życiu walczyć z marnością, bylejakością i tymczasowością nie tylko jednorazowo z okazji wspomnianych rocznic czy też uroczystości i świąt, ale przez cały czas naszego ziemskiego pielgrzymowania.

            Módlmy się za wstawiennictwem świętego Papieża, Jana Pawła II, i dziękujmy mu za to, co zrobił dla Polski, Europy i całego świata. Prośmy go, aby wstawiał się za nami u naszego Ojca w Niebie. I chociaż, jak mówił poeta, wierność jest tą cechą, którą najtrudniej jest człowiekowi zachować, to warto podjąć starania i spróbować podążać śladami i ścieżkami, które Jan Paweł II po sobie pozostawił.

            Tekst: Adam Przybysz

          • Kolejne sukcesy sportowe

          •  

             W sporcie talent to jedna trzecia sukcesu, reszta to ciężka i systematyczna praca

            14 maja na stadionie Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce odbyły się zawody w piłce nożnej w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2011 i 2012) .

            Łącznie w kategorii dziewcząt i chłopców do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn.  Zespoły grały systemem każdy z każdym. Ostatecznie w kategorii dziewcząt drużyna ze Zręcina zajęła 1. lokatę, a chłopcy uplasowali się na 2. pozycji. Miejsce dziewcząt na najwyższym stopniu podium to zasługa przede wszystkim bardzo dobrze grającej Julii Łopatkiewicz, która otrzymała dyplom za najlepiej grającą zawodniczkę. Warto podkreślić (wkrótce napiszemy więcej o jej karierze i sukcesach sportowych), że Julia na co dzień reprezentuje barwy Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno.  Kilkuletnia systematyczna i ciężka praca treningowa w sposób wymierny przełożyła się na jej wysokie wyniki sportowe, czego dowodem jest to, że obecnie reprezentuje klub w drużynie dziewcząt do lat 16 w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U-16 (najwyższy poziom rozgrywkowy w tej kategorii wiekowej w Polsce). W 2025 r. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-15 kobiet w piłce nożnej halowej zdobyła wicemistrzostwo Polski.

            Składy naszych drużyn:

            dziewczęta:Julia Łopatkiewicz, Maja Serwińska, Kinga Krężałek, Wiktoria Bałaban, Marcelina Gromek, Maja Pudło

            chłopcy: Wiktor Cieplik, Hubert Jaskółka, Tymoteusz Gromek, Szymon Belczyk, Oliwier Feruś, Szymon Kulasik, Patryk Adamczyk, Kacper Cypara.

            Gratulujemy dziewczętom i chłopcom.

            Tekst: Adam Przybysz

            Zdjęcia: Tomasz Munia  (SP Kopytowa)

          • Ahoj, przygodo!

          •  

            Taki tytuł nosił program artystyczny zaprezentowany 14 maja z okazji Dnia Rodziny przez drugoklasistów.

            Przepiękne stroje podwodnych stworzeń, syren czy piratów - kostiumy jak z bajki, zjawiskowa scenografia przypominająca morskie głębiny, nad którymi czuwało mrugające światełko latarni - to wszystko przeniosło rodziców do świata magii. Podczas występu pojawiły się statek piracki i skrzynia ze skarbami, były piosenki i wiersze, taniec syrenek, a także wspaniałe meduzy, lekko brylujące w połyskujących otchłaniach morskich. Autorkami tago widowiska były panie Anna Olszyk i Beata Guzik. Było zjawiskowo i pięknie. Wszystko dopięte na ostatni guzik, nawet poczęstunek serwowany był na talerzykach w kształcie muszli i rozgwiazd, a sala udekorowana była sieciami rybackimi, statkami, złotymi dukatami i morską roślinnością.

            Przedstawienie zapierało dech... 

            Tekst i zdjęcia: Małgorzata Przewoźnik

          • Uff, już po egzaminie :)

          •  

            Uczniowie klas ósmych mają już za sobą najważniejszy sprawdzian w szkole podstawowej – egzamin ósmoklasisty. Przez trzy dni mierzyli się kolejno z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego, wykorzystując wiadomości i umiejętności zdobywane przez kilka lat nauki. Teraz trzeba już tylko spokojnie czekać na wyniki, a te mają się ukazać 3 lipca, i przygotowywać się do kolejnego etapu edukacji –  szkoły ponadpodstawowej.

            Tekst: B. Bodaszewska

            Zdjęcia: M. Przewoźnik

          • Drugie miejsce w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej w kategorii Igrzyska Dzieci

          •  

            Jakże często sport, zwłaszcza piłka nożna, jest bardzo niesprawiedliwy

            6 maja br. na murawie Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce odbyły się zawody w piłce nożnej, w których udział wzięli uczniowie z ośmiu szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Drużyny grały w dwóch czterozespołowych grupach. W pierwszych trzech spotkaniach fazy eliminacyjnej oraz w meczu półfinałowym nasi uczniowie grali jak z nut, można powiedzieć koncertowo, czego dowodem jest komplet zwycięstw. W meczu finałowym rywalem naszej drużyny był zespół ze Szoły Podstawowej w Faliszówce, który ostatecznie pokonał naszą drużynę 2:0. O tym finałowym meczu można powiedzieć, że była ogromna walka i determinacja ze strony obydwu drużyn, zwłaszcza naszej, która za wszelką cenę chciała zmienić ten niekorzystny wynik. Niestety, wiele pięknych indywidualnych i zespołowych akcji zakończonych strzałami do bramki nie przyniosło zmiany niekorzystnego wyniku. Po skończonym meczu u naszych chłopców, ale też i opiekuna, Pana Rafała, pojawiła się sportowa złość - bardziej w sercu niż na zewnątrz, u niektórych uczniów były ukryte łzy, ale w sporcie to przecież normalny objaw. Patrząc na tę piękną postawę wszystkich chłopców, na ich wolę walki (przy braku awansu do dalszej fazy rozgrywek) można po sportowemu i bez cienia przesady powiedzieć, że ta druga lokata jest cenniejsza niż niejeden awans do zawodów powiatowych. Drodzy uczniowie, wiem, że w tym wieku jest to trudne do przyjęcia, ale porażki też są potrzebne, uczą pokory, ale także dają motywację do jeszcze lepszej pracy. Jeśli dobrze je przepracujemy, to w najbliższym czasie mogą wydać bardzo pożądane efekty.

            Skład naszego zespołu: Szymon Lasko, Szymon Pomykała, Mikołaj Łopatkiewicz, Rafał Adamczyk, Szymon Cieśla, Kacper Holender, Miłosz Kulasik, Michał Rak, Cezary Ruszała, Maksymilian Ślęczka, Kacper Zając.

            Dziękujemy za wolę walki i sportową postawę.

            Tekst: Adam Przybysz

            Zdjęcia: Tomasz Munia (SP Kopytowa)

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Zręcinie Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i św. Jana Pawła II w Zręcinie Samorządowe Przedszkole w Zręcinie
      • 48 13 43 180 13 – sekretariat
        48 13 30 612 43 – dyrektor
        48 13 30 612 41 – pokój nauczycielski
        48 13 30 613 11 – fax
        48 13 42 214 74 - przedszkole
      • Zręcin ul. Łukasiewicza 31
        38-457 Zręcin
        woj.podkarpackie
        Poland
      • /ZSZRECIN/SkrytkaESP
    • Logowanie