Jeśli chcesz mieć lepszą wydolność, więcej sił do życia, do pracy i nauki, jednocześnie być zdrowszym – uprawiaj sport, w tym najprostszą i najtańszą oraz najbardziej uniwersalną formę aktywności ruchowej, jaką jest bieganie.
16 maja br. to dzień, w którym odbyły się biegi szlakiem I. Łukasiewicza. Podobnie jak kilka ostatnich edycji (z wyjątkiem okresu związanego z pandemią) - zawody miały miejsce na Kompleksie Boisk Sportowych w Chorkówce. Ponad 220 uczestników prawie ze wszystkich szkół, zacięta i emocjonująca rywalizacja przy łzach radości, ale także i smutku, zwłaszcza kiedy przegrało się miejsce na podium ułamkiem sekundy, metra czy barku, dobra, a nawet wymarzona pogoda do biegania. Wręczonych 48 medali i ponad 160 dyplomów (dekorował - Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski) we wszystkich rocznikach, od klasy 1- 8 z podziałem na kategorię dziewcząt i chłopców. Poza tym tradycyjnie: nagrody, ciepły posiłek dla wszystkich w postaci gorącej kiełbaski i sprawna organizacja - impreza została sfinansowana ze środków Urzędu Gminy, a zawody przeprowadzili pracownicy Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce (na czele z Panią Dyrektor Małgorzatą Wierdak oraz Bogusławem Packiem, który pełni funkcję kierownika ds. bibliotek) - tak można byłoby w skrócie opisać tę jedną z największych imprez biegowych nie tylko na szczeblu gminy, ale i w powiecie krośnieńskim, która od prawie czterech dekad mocno wpisuje się w życie sportowe uczniów szkół z terenu gminy Chorkówka.
Z kolei, odnosząc się do rywalizacji sportowej, trzeba mocno uwypuklić, że wszyscy uczniowie, którzy zdecydowali się wystartować, są już zwycięzcami. Jednak sport rządzi się swoim prawem, w które wpisane są rywalizacja i wynik, a tutaj trzeba zwrócić uwagę na bardzo udany występ w tych zawodach uczniów z Zespołu Szkół w Zręcinie. Na 60 sportowców, którzy reprezentowali naszą placówkę – łącznie zdobyliśmy 10 medali, dziewczęta: 3 złote oraz 4 srebrne, chłopcy – po 1 złotym, srebrnym i brązowym. Ponadto 5 razy było to miejsce tuż za podium, czyli czwarte, 7 razy piąta pozycja oraz 6 razy szósta lokata. Oto uczniowie, którzy uplasowali się na miejscach od 1- 8.
Dziewczęta:
I miejsca: Maja Adamik, Wiktoria Rak oraz Julia Łopatkiewicz,
II miejsca: Zuzanna Patla, Helena Jankowicz, Iga Wawrzecka oraz Lena Jasińska,
IV m: Dominika Firlej, Nela Ruszała,
V m: Łucja Trybiec, Eliza Patla, Julia Maziarz ,
VI m: Wiktoria Gradowicz , Anna Magdziak , Kinga Krężałek,
VII m.: Alicja Mikosz,
VIII m: Antonina Kuźniarowicz, Nina Brzozowska, Lena Dobrzańska, Julia Kurowska.
Chłopcy:
I miejsce: Filip Gydziak,
II miejsce: Szymon Pomykała ,
III miejsce: Mikołaj Szpyla.
IV miejsca: Karol Sanocki, Kamil Guzik, Oliwier Feruś , Hubert Jaskółka, Jakub Jastrząb,
V miejsca: Jakub Kilar, Szymon Lasko, Tomasz Subik, Bartosz Godzisz ,
VI miejsca: Leonardo Pizzoni, Fabian Barnaś, Szymon Belczyk,
VII miejsca: Nikodem Adamik, Ludwik Świętnicki,
VIII miejsca: Gabriel Gościński, Wiktor Ciuba.
Warto dodać, że dziewczęta i chłopcy klas I-III rywalizowali na dystansie 300 m., dziewczęta z klas IV – 400 m., V - VII - 600 m., VIII – 800 m., chłopcy z klas IV – 600 m., V - 800 m., VI – 1000 m., VII – VIII – 1200 m.
Pozostali uczniowie, którzy reprezentowali szkołę to:
Dziewczęta: Marcelina Gromek, Zuzanna Kuchta, Milena Sajdak, Barbara Ślązak, Kaja Beck, Amelia Janik, Wiktoria Buczyńska, Zuzanna Mędrek, Anna Stryczniewicz.
Chłopcy: Aleksander Zywar, Maciej Bałuka, Alan Barnaś, Dawid Kozicki, Dominik Cieślik, Mikołaj Łopatkiewicz, Fabian Zima, Kamil Góra, Sebastian Pomykała, Cezary Ruszała, Michał Buczyński, Szymon Subik.
Przeprowadzenie każdej imprezy, również i tej sportowej, wymaga dużego wkładu pracy, który trzeba podjąć, stąd też słowa podziękowania należy skierować w stronę tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia ww. zawodów. Do zobaczenia za rok.
Ze sportowym pozdrowieniem, A. Przybysz