Przedszkolaki powitały Wiosnę!
Powitanie Wiosny
Przedszkolaki powitały Wiosnę!
Światowy Dzień Zespołu Downa
Wiosenna zabawa
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny,
który w naszym Przedszkolu odbędzie się
22.03.2021 r. tj. w poniedziałek,
zapraszamy wszystkie dzieci do udziału
w zabawie:
„Najweselszy strój wiosenny”.
Oceniana będzie zgodność z tematem, kreatywność oraz wesoły charakter stroju.
Na wszystkich uczestników wiosennej zabawy czekają upominki i dyplomy.
WYBIERZ ŻYCIE NA PLAYLIŚCIE
5 marca br., uczniowie klas I-III naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych w związku z kampanią edukacyjno–informacyjną Komendy Miejskiej Policji w Krośnie „Wybierz życie na playliście”.
Głównym celem kampanii jest podniesienie świadomości młodych ludzi w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zagrożeń z nim związanych, a szczególnie niebezpieczeństw, które niesie za sobą korzystanie z urządzeń elektronicznych.
Zajęcia poprowadził asp. Tomasz Czelny z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
Mamy nadzieję, że wskazówki funkcjonariusza, przekazane z dużym zaangażowaniem, przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drodze naszych dzieci.
V edycja Konkursu na Palmę Wielkanocną
8 MARCA 2021 R. - 199. ROCZNICA URODZIN IGNACEGO ŁUKASIEWICZA
W PONIEDZIAŁEK, 8 MARCA BR. PRZYPADA 199. ROCZNICA URODZIN NASZEGO WIELKIEGO RODAKA IGNACEGO ŁUKASIEWICZA.
W TYM DNIU W ZESPOLE SZKÓŁ W ZRĘCINIE - NAUKOWEJ SZKOLE IGNACEGO - INAUGURUJEMY ROK PRZYGOTOWAŃ DO OBCHODÓW 200. ROCZNICY JEGO URODZIN I 140. ROCZNICY ŚMIERCI.
Dzień Kota
Odpłatność za obiady dla Oddziału Przedszkolnego i klas I-III
Odpłatność za obiady za marzec 2021 r. należy uiścić do końca lutego 2021 r., dokonując wpłaty na konto według dotychczasowych zasad.
Na podstawie potwierdzeń przelewu będą wydawane bloczki na obiad:
I danie: 23 x 0,80 zł= 18,40 zł
II danie: 23 x 2,70 zł= 62,10 zł
pełny obiad: 23x 3,50 zł= 80,50 zł
Numer konta: 97 8636 1031 2003 1503 9031 0001
Koło naukowe Być jak Ignacy - Każdy z nas może być naukowcem
Co sprawia, że balony, latawce czy samoloty unoszą się w powietrzu? Co łączy ośmiornicę i próżnię? Odpowiedzi na te pytania już znamy!
16 lutego br. mieliśmy okazję samodzielnie eksperymentować z edukatorami Centrum Nauki Kopernik w Warszawie! Te interaktywne zajęcia dały nam wiele satysfakcji.
Odkrycie, że każdy z nas może być naukowcem, to pierwszy krok do samodzielnego prowadzenia doświadczeń, wyciągania wniosków i rozbudzania swoich pasji naukowych. Zajęcia przekonały nas, że można się wiele nauczyć, obserwując przyrodę oraz wykorzystując do eksperymentów przedmioty codziennego użytku. Tak zaczynali wszyscy naukowcy.
Wszak już w XVIII wieku amerykański uczony, Benjamin Franklin, wypowiedział znamienne słowa: „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”
Ewa Drożdżal, Dorota Prętnik
Czerwony Dzień czyli Walentynki
„Dziś w przedszkolu Walentynki ,święto chłopca i dziewczynki…”
Czasem wystarczy tylko coś napisać…
Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, który zrzesza 22 gminy z województwa podkarpackiego i małopolskiego, ogłosił w jesieni ubiegłego roku konkurs literacki o tytule „Co drzewo widziało?”
Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodzieży na rolę, jaką pełnią drzewa, a dzięki temu kształtowanie postaw ekologicznych oraz wzbudzenie zrozumienia konieczności ochrony środowiska lokalnego.
Do Związku wpłynęło ponad 300 opowiadań.
Julia Kurowska z kl. V, pod opieką p. Bernardy Drzymały, zajęła I miejsce, zaś Mikołaj Drożdżal z kl. VI B, pod opieką p. Renaty Młodzińskiej, otrzymał tytuł laureata gminnego.
Julka i Mikołaj wykazali się niezwykłą kreatywnością, bogactwem środków językowych, zróżnicowaną składnią i bogatą leksyką, w tym frazeologią, aby przekazać treści ekologiczne, co wcale nie było takie łatwe.
W piśmie do Wójta Gminy Chorkówka napisano m.in.
„Jesteśmy pod wrażeniem dojrzałości autorów oraz różnorodności i pomysłowości ich tekstów”.
My również jesteśmy dumni z Julii i Mikołaja.
Gratulujemy młodym talentom pisarskim!
Koło naukowe Być jak Ignacy - Jesteśmy EKOlogiczni
Koło Naukowe Być jak Ignacy walczy o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego!!!
Polub nas! To nic nie kosztuje, a sprawi nam wiele radości!!!
Kliknij na link i łapka w górę :)
Udostępnij powyższego linka na swoim profilu na Facebooku! Może inni nas też polubią:)
Jeśli chcesz wiedzieć, czym się zajmowaliśmy w drugim etapie konkursu, to zachęcamy do obejrzenia filmu.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
W. Szymborska
Tłusty Czwartek
„Góra pączków, za tą górątłuste placki z konfiturą,
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty.”
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
5 lutego 2021 r. w Zespole Szkół w Zręcinie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Przed złożeniem przyrzeczenia uczniowie wysłuchali fragmentu baśni ,,Królowa Śniegu’’ H. Ch. Andersena, odgadywali zagadki związane z postaciami z baśni i z czytelnictwem. W końcu przyszedł czas na długo wyczekiwany moment. Uczniowie w obecności wychowawcy oraz Dyrektora Zespołu Szkół z dumą powtarzali tekst ślubowania, w którym obiecali, że będą kochać i szanować książki.
Na zakończenie dzieci otrzymały książki, pamiątkowe dyplomy czytelnika oraz zaproszenie do częstego korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki.
Ewa Gromek
12
Jesteśmy samodzielni w kuchni.
Pamiętamy - 135. rocznica śmierci Karola Klobassy - Zrenckiego
W niedzielę, 7 lutego 2021 r. w Kościele Parafialnym w Zręcinie odbyła się uroczysta Msza św., z intencji społeczności Zespołu Szkół w Zręcinie, za duszę śp. Karola Klobassy – Zrenckiego, Fundatora Szkoły
w Zręcinie, w 135. rocznicę Jego śmierci. W Mszy św. wzięły udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego i św. Jana Pawła II w Zręcinie oraz Szkoły Podstawowej im. Karola Klobassy – Zrenckiego w Żeglcach. Po uroczystości w kościele reprezentacje Szkół, poczty sztandarowe, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie udali się na cmentarz, gdzie zapalono znicze przy kaplicy rodowej,
w której pochowany jest Karol Klobassa – Zrencki.5
135. ROCZNICA ŚMIERCI KAROLA KLOBASSY – ZRENCKIEGO
7 lutego 2021 roku mija 135 lat od śmierci Karola Klobassy-Zrenckiego, Fundatora Szkoły w Zręcinie.
Z tej okazji w niedzielę, 7 lutego br., o godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym w Zręcinie
z intencji społeczności Zespołu Szkół w Zręcinie
zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za duszę śp. Karola Klobassy – Zrenckiego.
SPORT W WYOBRAŹNI UCZNIA - NAGRODY ZOSTAŁY WRĘCZONE
- 15
Klub naukowy Być jak Ignacy
Ekologia to moda czy konieczność?
Nie mamy wątpliwości. To konieczność! - twierdzą uczniowie Koła Naukowego „Być jak Ignacy” działającego w Zespole Szkół w Zręcinie.
Właśnie kończymy drugi etap projektu, tym razem poświęconego ekologii.
Wykonując doświadczenia, udało nam się lepiej zrozumieć i zapamiętać zagadnienia związane ze skomplikowanymi układami panującymi w przyrodzie. Eksperymenty dotyczyły czystości wody i powietrza. Omawialiśmy również problem bioróżnorodności w przyrodzie. Pobieranie i transport wody przez rośliny, transpiracja, parowanie i skraplanie, retencja wody, napięcie powierzchniowe…
Te trudne dla nas pojęcia, odtąd są jasne i zrozumiałe.6Praca konkursowa polegała na opracowaniu projektu ekologicznego związanego z oszczędzaniem wody. Przeprowadziliśmy eksperyment, w którym wykorzystując energię słoneczną, otrzymaliśmy czystą wodę.
Ten etap programu stanowi dla nas impuls do dalszych działań, które będziemy podejmować już wkrótce. A wszystko po to, aby lepiej zrozumieć prawa rządzące przyrodą.
Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronat honorowy
nad programem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.Uczniowie: Julia, Lena, Ania, Pola, Katarzyna, Oliwia, Milena, Szymon, Rafał,
Kacper, Bartosz, Wojciech, Szymon, Krzysztof, Artur, Patryk, KarolOpiekunowie: Ewa Drożdżal i Dorota Prętnik
Archiwum Aktualności