• Sportowy Dzień Dziecka

• W ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka 6 czerwca 2022 r. był dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego i św. Jana Pawła II w Zręcinie dniem sportu i rekreacja ruchowej. Uczniowie z podziałem na klasy 1-3, 4-6 oraz 7-8 rywalizowali w ponad piętnastu konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Wśród wielu dyscyplin, tradycyjnie największe zainteresowanie, a zarazem emocje wzbudzało przeciąganie liny, rzuty do celu i na odległość, także rywalizacja w grze w piłkę nożną.

W tym roku wyjątkowo dużo uczniów wszystkich roczników, bo co najmniej 70. stanęło do wspólnego „biegu po zdrowie”, w którym startowali także nauczyciele. Uczniowie, którzy w wybranych przez siebie konkurencjach zajęli miejsca od 1 do 4 otrzymali dyplomy. Łącznie, we wszystkich kategoriach zostało wręczonych blisko sto dyplomów, które zostały sfinansowanie ze środków pieniężnych UKS ,,Orlik”.

Obok rywalizacji sportowej były dla uczniów jeszcze inne atrakcje, m.in.: dmuchane miasteczko, skoki na trampolinie, malowanie twarzy. Rada Rodziców ufundowała dla każdego ucznia lody, zimne napoje oraz posiłek w postaci gorącej kiełbasy. Słowa podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego, Radzie Rodziców, a także tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej największej sportowej imprezy w szkole.

A. P.

• Trening feederowy na łowisku "Tatarak"

• 15 maja 2022 r. członkowie naszej szkółki odbyli trening feederowy na łowisku w Polance.

Piękna, słoneczna pogoda i pięciogodzinne łowienie na feeder przyniosło masę pięknych ryb, czyli również satysfakcję i dobrą zabawę.

P. Brzeziński

• Trening wędkarski na łowisku "Glinianka"

• W czwartek, 12 maja przy słonecznej pogodzie odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia praktyczne nad wodą dla szkółki wędkarskiej Zespołu Szkół w Zręcinie. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z batem, czyli wędką, która świetnie spisuje się w rękach osoby stawiającej pierwsze kroki w wędkarstwie.

Bat jest jedną z najskuteczniejszych „broni” wędkarza, która szczególnie sprawdza się na zawodach wędkarskich. Dlatego też, czwartkowy trening był równocześnie przygotowaniem do zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Krosna, które odbędą się 1 czerwca na łowisku Glinianka w Turaszówce.

P. Brzeziński

• Dziewczęta ze Zręcina Mistrzyniami Powiatu Krośnieńskiego

• Bardzo dobrze podczas zawodów powiatowych w trójboju lekkoatletycznym (tj. skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 60 m.) spisała się drużyna dziewcząt - rocznik 2011, która w składzie: Julia Łopatkiewicz, Nadia Mączka, Zuzanna Świeboda, Iga Wawrzecka, Maja Wojtaszko zajęła 1. miejsce i tym samym uzyskała prawo startu w zawodach wojewódzkich, które 8 czerwca br. odbędą się w Kolbuszowej. Dziewczętom oraz ich opiekunom – Rafałowi Wójtowiczowi i Adamowi Przybyszowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rywalizacji wojewódzkiej.

Podczas tych powiatowych zawodów, które odbyły się 31 maja br. na stadionie sportowym w Chorkówce, startowali także nasi chłopcy, którzy w składzie: Szymon Belczyk, Tymoteusz Gromek, Hubert Jaskółka, Mateusz Szumlański, Krystian Szpyla zajęli 6. lokatę.

Organizatorem tej powiatowej tej imprezy, podobnie, jak 20 maja br., kiedy to odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym, (wówczas nasze dziewczyny zajęły 4. miejsce, wśród ww. zawodniczek nie było tylko N. Mączki, a startowały jeszcze Lena Jasińska i Anna Stryczniewicz) był Zespół Szkół w Zręcinie.

A.P.