• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022

• W piątek, 8 lipca br., nasi Absolwenci - tegoroczni Ósmoklasiści - odebrali zaświadczenia z wynikami egzaminu. Gratulujemy wysokich wyników, mając nadzieję, że będą przepustką do wybranych szkół średnich. W załączniku wyniki naszej Szkoły.

• Wycieczka szkolna klas IV

• Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” - 21 czerwca br. klasy IV odbyły wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza.

W Baranowie Sandomierskim uczniowie zwiedzili dziedziniec zamku oraz park, w którym mieli okazje zachwycać się niespotykanym, pięknie kwitnącym drzewem - tulipanowcem amerykańskim.

Następnie, udali się do Sandomierza, gdzie zwiedzili Rynek z Ratuszem. Kolejnym punktem wycieczki było wyjście na Bramę Opatowską, powstałą za czasów Kazimierza Wielkiego. Potem ,wraz z przewodnikiem przeszli Podziemną Trasą Turystyczną.

Zobaczyli Zbrojownię Rycerską, gdzie chłopcy mieli możliwość przebrania się w stroje rycerzy, natomiast dziewczynki mogły przymierzyć renesansowe i barokowe suknie. Przewodnik bardzo ciekawie przedstawił historię Kościoła św. Ducha, w którym najcenniejszym zabytkiem jest znajdująca się w kaplicy bocznej szesnastowieczna figura Chrystusa Frasobliwego.

Po zwiedzaniu miasta uczniowie zakupili sobie pamiątki i zjedli pyszny obiad. Następnie udali się ulicą Długosza na skarpę wiślaną i dolinę Wisły.

R. Jastrząb