• Piknik wędkarski

          • Po dwóch latach pandemicznej przerwy, w niedzielę, 27 maja, odbył się na łowisku Glinianka w Turaszówce piknik wędkarski Koła nr 1 w Krośnie.

            Głównym punktem programu były towarzyskie zawody wędkarskie, którym towarzyszyło wiele emocji. Był poczęstunek i nagrody dla wszystkich uczestników. W pikniku wzięli udział członkowie naszej szkółki. Szymon Subik zajął III miejsce i w nagrodę otrzymał bon do zrealizowania w sklepie wędkarskim.

            P. Brzeziński

          • Młodzieżowe Mistrzostwa Podkarpacia

          • 15 października 2016 r. na łowisku „Rzemień” odbyła się IV ostatnia tura kończąca II edycję Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia. Uczeń naszej Szkoły Patryk Bugielski, startując w Kategorii U-18, zajął ostatecznie miejsce VIII. Absolwent naszej Szkoły Szymon Szymański, startując także w Kategorii U-18, zajął wysokie VI miejsce.

            Historia zatoczyła koło i w sobotę, 25 czerwca 2022 r., uczniowie naszej Szkoły znowu reprezentowali Okręg Krosno w oddalonej o ponad 80 kilometrów od Krosna miejscowości Rzemień, koło Mielca, w I turze  Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia.

            Wyjechaliśmy o godzinie 7 rano, by około 8.40 dotrzeć na miejsce zawodów. Po dojechaniu na łowisko w Rzemieniu rozłożyliśmy sprzęt, przygotowaliśmy zanętę, a o godz. 11.00, po losowaniu stanowisk, rozpoczęły się zawody.

            W klasyfikacji indywidualnej, w kategorii U-14 Szymon Subik zajął bardzo wysokie IV miejsce, VII miejsce zdobył Oliwier Adamik, XI Kacper Adamik, a XII Dawid Krygowski. Drużynowo zajęliśmy miejsce III. Kolejne zawody z cyklu MMP odbędą się w Okręgu Przemyśl 10 września 2022 r.

            P. Brzeziński

          • Zakończenie roku szkolnego 2021-2022

          • 24 czerwca 2022 r., w ostatni dzień roku szkolnego, Dyrektor Szkoły, wychowawcy, nauczyciele i uczniowie, na czele z pocztem sztandarowym, udali się na mszę św. do kościoła parafialnego. Następnie, po powrocie do Szkoły, uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uroczyście zakończyć mijający rok szkolny i pożegnać tegorocznych absolwentów.

            Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu państwowego i przywitaniem zaproszonych gości przez Dyrektora Pawła Przetacznika. W tym roku w naszej Szkole gościł Pan Mirosław Mańkowski, Starszy Wizytator z Kuratorium Oswiaty w Rzeszowie oddział w Krośnie, który odczytał list od Podkarpackiego Kuratora Oświaty skierowany do uczniów i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego. Wizytator wręczył także zaświadczenia i listy gratulacyjne od Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla Błażeja Kuchty – laureata Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia” oraz Mikołaja Drożdżala – laureata przedmiotowego konkursu z historii, a także podziękowanie dla opiekuna obu uczniów, Pani Beaty Bodaszewskiej.

            Uczniowie klas ósmych podziękowali na koniec nauczycielom i pracownikom Szkoły za wspólną pracę, wręczając symboliczne kwiaty. W kolejnej części uroczystości Dyrektor wraz z wychowawcami poszczególnych klas przystąpił do rozdania świadectw oraz listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów klas ósmych, a następnie świadectw z wyróżnieniem dla uczniów z pozostałych klas.

            Po zakończeniu ceremonii w sali uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Naszym absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach, jeszcze lepszych wyników w nauce i wspaniałych wspomnień. Pozostałym uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły życzymy przyjemnego i bezpiecznego odpoczynku podczas wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

            tekst i zdjęcia: K. Sznajder

          • Nagrody i wyróżnienia dla naszych uczniów

          • Koniec roku szkolnego to także czas podsumowań, toteż w środę, 22 czerwca, w naszej Szkole odbyła się uroczystość wręczenia wyróżniającym się uczniom dyplomów i nagród za osiągnięcia w różnorodnych konkursach przedmiotowych oraz działalność na rzecz szkoły w roku szkolnym 2021-2022.

            Wśród nagrodzonych znalazły się dzieci z przedszkola, które wykonały prace plastyczne w konkursie tematycznym „Światło dla świata - piękno lampy naftowej”, organizowanym z okazji obchodów roku Ignacego Łukasiewicza. Dyplomy laureatów z rąk Dyrektora Szkoły odebrali także uczniowie klas I-III biorący udział w ogólnopolskim konkursie „Orły edukacji wczesnoszkolnej”. Nagrody otrzymali także najlepsi szkolni matematycy, startujący w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny, oraz humaniści, którzy swoją wiedzę sprawdzili w ogólnopolskich konkursach Multitest i Galileo z historii. Były wyróżnienia w szkolnym konkursie mitologicznym oraz certyfikaty dla najmłodszych uczestników za udział w tegorocznej edycji konkursu Być jak Ignacy.

            Rozdane zostały atrakcyjne nagrody w międzynarodowym konkursie języka angielskiego The Big Challenge, w którym swoich sił próbowało aż 60 uczniów naszej Szkoły z klas IV-VIII na czterech poziomach zaawansowania. Konkurs z pewnością odbędzie się w kolejnych latach ze względu na swą nowoczesną formułę w formie online, nagrody dla każdego z uczestników oraz niesłabnące zainteresowanie uczniów.

            Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli również wiele dyplomów uczniom szczególnie zaangażowanym w reprezentowanie Szkoły poprzez udział w zawodach i rozgrywkach sportowych w różnych dyscyplinach na różnych szczeblach.

            Po zakończeniu uroczystości w Szkole tegoroczni absolwenci wyróżniający się najwyższą średnią ocen oraz wysokimi osiągnięciami wraz z Dyrektorem Szkoły udali się do urzędu gminy, gdzie zostały wręczone Nagrody Wójta Gminy Chorkówka. W tym roku nagrodzeni zostali:

            Amelia Kudroń

            Joanna Dubis

            Błażej Kuchta

            Oskar Wawrzecki

            Karolina Krężałek

            Natalia Szumlańska

             

            Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym uczniom gratulujemy znakomitych osiągnięć i wyników w nauce.

            tekst i zdjęcia: K. Sznajder

          • Poznajemy Polskę

          • 13 czerwca br. klasy trzecie odbyły wycieczkę do Krakowa i Bochni. W dawnej stolicy zwiedziły Rynek Główny. Spacerowały Traktem Królewskim, którym dotarły do Wawelu – siedziby dawnych władców Polski. Pani przewodnik zaciekawiła trzecioklasistów swoimi interesującymi opowieściami o historii królewskiego zamku, pokazała piękny dziedziniec z krużgankami i opowiedziała legendy związane z Krakowem. Atrakcją dla dzieci było przejście ciemnymi zakamarkami smoczej jamy i odwiedzenie samego smoka, który jeszcze do dziś zieje ogniem.

            Po tak wyczerpującym zwiedzaniu wszyscy zjedli pyszny obiad, po czym udali się w dalszą podróż po Polsce – do Bochni, gdzie znajduje się najstarsza kopalnia soli. Niektórzy nie byli świadomi, że pod ziemię trzeba zjechać windą górniczą, dlatego przeszył ich dreszczyk emocji. Nie zabrakło strachu, ale przejazd kolejką i zwiedzanie kopalni były świetną rekompensatą. Większość uczniów pierwszy raz widziała, jak naprawdę wygląda to tajemnicze miejsce i jakie ciekawostki kryją jego podziemne korytarze. Dzieci poznały warunki pracy, sprzęt i strój dawnych górników. Dowiedziały się, jak cenna była kiedyś sól, którą wydobywali i że nazywano ją „białym złotem”, ponieważ posiadała ogromną wartość. Dzięki środkom multimedialnym dzieci mogły przenieść się w legendarne czasy, a nawet porozmawiać z włoskimi kupcami (oczywiście po włosku). Na koniec wędrówki po kopalni miały okazję zrelaksować się na boisku, które się tam znajduje i zagrać w piłkę lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce albo uzupełnić zapasy kalorii po długim, podziemnym wędrowaniu.

            I tak, wycieczka trzecioklasistów dobiegła końca i trzeba było wybierać się w drogę powrotną. Autokar czekał na zmęczonych, małych turystów, którym nie brakowało sił na opowiadanie wrażeń czy oglądanie zakupionych pamiątek. Nie zabrakło też chęci na następną wycieczkę oraz na poznawanie wydarzeń historycznych i pięknych miejsc naszej Ojczyzny, które są z nimi związane.

            Jolanta Janiczek
            Magdalena Sołtys

          • Naszą pasją jest ciekawość…

          • Tegoroczna edycja ogólnopolskiego programu Być jak Ignacy dobiegła końca. To był bardzo pracowity rok dla uczestników Koła Naukowego. Podjęliśmy się wykonania 8 premiowanych punktami zadań. Trzykrotnie zostaliśmy nominowani do nagrody publiczności. Dzięki licznym sympatykom naszego Koła, oddającym na nas swe głosy, dwukrotnie udało nam się zdobyć tę nagrodę. Nasza praca konkursowa dotyczyła odkrywania przeszłości. Był to krótki film pt. „Dinozaury wcale nie wyginęły”.

            Albert Einstein powiedziałMoją pasją jest po prostu ciekawość” i tej maksymy trzymają się uczniowie Koła Naukowego Być jak Ignacy. Działalność Koła Naukowego nie zakończyła się bowiem wraz z ostatnim etapem VI edycji programu. 30 maja br. uczestniczyliśmy w X Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki, który był okazją do udziału w licznych eksperymentach naukowych i laboratoryjnych. Podczas pokazów naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, swoją wiedzą na temat środka ciężkości wykazała się Kaja Magdziak. Została zaproszona przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik do udziału w eksperymencie.

            7 czerwca br. wyruszyliśmy wraz z czwartoklasistami na wycieczkę edukacyjną do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Podczas dwugodzinnych zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat historii życia na Ziemi od prekambru do czasów współczesnych. W tym czasie uczniowie klas czwartych oglądali wystawę pt. „Niesamowity świat zwierząt”.

            Następnie przyszedł czas na niezapomnianą przygodę w Zatorlandzie. Ścieżka edukacyjna z dinozaurami pozwoliła nam przenieść się w czasie i doświadczać prehistorii wszystkimi zmysłami. W Parku Ruchomych Dinozaurów znajduje się ponad 100 różnych dinozaurów z których większość porusza się i wydaje dźwięki. W Parku Mitologii skorzystaliśmy z możliwości rejsu po jeziorze pośród figur greckich bogów i mitycznych postaci. Antyczne postaci były wprost na wyciągnięcie ręki. W Lunaparku naprawdę można było dostać zawrotu głowy i to nie tylko podczas wizyty w domku do góry nogami. Do tego jeszcze film w kinie 5D, w którym przenieśliśmy się do czasów, gdy na ziemi panowały wielkie gady. Nie było czasu na nudę!

            10 czerwca br. pojechaliśmy na wycieczkę do Rzeszowa. Celem naszego wyjazdu było zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic, które są unikatowym kompleksem korytarzy, biegnącym pod płytą rzeszowskiego Rynku i jego kamienicami. W oczekiwaniu na zaplanowaną porę zwiedzania, odbyliśmy krótki spacer po rzeszowskim Rynku. Następnie, podzieleni na dwie grupy, zwiedziliśmy Rzeszowskie Piwnice, poruszając się ścieżką „Interaktywna Legenda”. Poznaliśmy historię miasta Rzeszowa, grając w tematyczne quizy i gry zręcznościowe. Na koniec przyszedł czas na zjedzenie lodów i ciepłego posiłku w jednej z historycznych kamienic na rzeszowskim Rynku.

            Przed nami wakacje, a po nich kolejne zadania i wycieczki, których nie może zabraknąć w trakcie szkolnej edukacji.

            Opiekunowie Koła: Ewa Drożdzal i Dorota Prętnik

            Członkowie Koła:

            Szymon Lonc - kl. VIIIb
            Szymon Babczyński - kl. VII a
            Wojciech Polek - kl. VII a
            Krzysztof Sanocki - kl. VII a
            Mateusz Gancarz - kl. VI
            Lena Jasińska - kl. VI
            Julia Kurowska - kl. VI
            Anna Stryczniewicz - kl. VI
            Kacper Najba - kl. VI
            Rafał Soboń - kl. VI
            Szymon Subik - kl. VI
            Karol Prętnik - kl.VI
            Pola Ruszała - kl. V a
            Oliwia Ciupa - kl. V a
            Katarzyna Fijałkiewicz - kl. V a 
            Aleksandra Żołnierczyk - kl. V a
            Jan Krygowski - kl. IV b
            Łukasz Skiba - kl. IV a
            Kaja Magdziak - kl. IV b
            Kacper Sanocki - kl. V a

          • Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz w naszej Szkole

          • Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empirusz to doskonałe, cyfrowe odwzorowanie laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone jest w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.

            Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali obserwują jego przebieg na tablicy interaktywnej. Notują obserwacje oraz formułują wniosek w karcie laboratoryjnej. Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.

            Lekcje chemii z wykorzystaniem tego sprzętu pozwalają na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy VII i VIII.

             

            Niektórzy uczniowie już mieli okazję wykonać takie doświadczenia.

            Oto ich spostrzeżenia:

             

            „Lekcja z Empiriuszem przyniosła mi wiele wrażeń. Zobaczyłam nowe, ciekawe rzeczy. Nauczyłam się robić wirtualne doświadczenia”.

            Zofia Pacek
             

            „Obsługa urządzenia była bardzo łatwa i przyjemna, a doświadczenia niecodzienne”.

            Adrian Winiarski
             

            „Według mnie, maszyna była świetna, wrażenia niezapomniane. Chciałbym powtórzyć to jeszcze raz”.

            Leonardo Łątka
             

            „Największe wrażenie zrobiło na mnie laboratorium, w którym znajdowało się wiele substancji”.

            Dominik Dobrzański
             

             „Bardzo mi się podobało, ponieważ to była ciekawa przygoda. Mogliśmy robić doświadczenia, dzięki czemu lepiej poznawaliśmy chemię”.

            Karolina Klimek
             

            „To laboratorium wyglądało bardzo realistycznie. Mogliśmy wykonywać doświadczenia, których nie zrobilibyśmy na lekcji”.

            Izabela Bąk
             

            Wirtualna rzeczywistość angażuje ucznia, pobudza jego wyobraźnię i zwiększa motywację, pomaga zrozumieć skomplikowane zagadnienia, a także poprawia zdolność zapamiętywania nabytej wiedzy.

            W przyszłym roku szkolnym Empiriusz wzbogaci lekcje chemii, zaś nowoczesna technologia zachęci wszystkich uczniów do aktywnego udziału w zajęciach.

            D. Prętnik

          • Dawid Krygowski Mistrzem Okręgu Krosno

          • W dniach 12-13 czerwca 2022 r. w miejscowości Hłomcza odbyły się Mistrzostwa Okręgu Krosno. To jedne z najważniejszych zawodów sezonu.

            Nasi uczniowie startowali w kategorii U-15. Zawody rozgrywane były w dwóch turach. Pierwsza tura w sobotę, druga w niedzielę. Dlatego też, uzbrojeni w namioty i śpiwory, spędziliśmy noc nad stawami w Hłomczy.

            W obu turach zwyciężył Dawid Krygowski i został Mistrzem Okręgu Krosno w kategorii U-15. Drugie miejsce zajął Oliwier Adamik, trzecie - Kacper Adamik.

            P. Brzeziński

          • Wycieczka wędkarska

          • 8 czerwca 2022 r. grupa 9 wędkarzy z Zespołu Szkół w Zręcinie i 4 z SP w Kopytowej wyruszyła na łowisko "Tatarak" w Polance, gdzie po kilkuletniej przerwie rozegrano kolejne międzyszkolne zawody wędkarskie. Ostatnie takie zawody odbyły się w Ujeździe, kiedy istniały jeszcze Gimnazja.

            Słoneczna pogoda towarzyszyła zawodnikom przez cały czas trwania czterogodzinnych, towarzyskich zawodów spławikowo – gruntowych.

            Zawody rozrywane były w dwóch kategoriach:

            Pierwsza, na największą ilość złowionych ryb – w tej kategorii zwyciężył Tomasz Krzywda.

            Druga, na największą rybę zawodów - w tej kategorii zwyciężył Gabriel Kozubal z SP w Kopytowej łowiąc amura na 49 cm.

            P. Brzeziński

          • Błażej laureatem etapu centralnego „Losów żołnierza...”

          •  

            Od 9 do 11 czerwca 2022 roku w Warszawie odbywał się etap centralny Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad dziewięć tysięcy uczniów szkół podstawowych z terenu całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 70 zwycięzców eliminacji wojewódzkich. Wśród nich znalazł się również uczeń naszej Szkoły – Błażej Kuchta z klasy VIII a.

            Uczestnicy etapu ogólnopolskiego w czwartek i w piątek rozwiązywali testy oraz korzystali z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wzięli także udział w uroczystości złożenia kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

             

            W sobotę, 11 czerwca, w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której laureatom etapu ogólnopolskiego wręczono dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Finaliści otrzymali również pamiątkowe medale od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari i wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru z LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie.

             

            Błażej na każdym z czterech etapów konkursu (szkolnym, rejonowym, wojewódzkim, centralnym) wykazał się nie tylko imponującą wiedzą z zakresu dziejów szesnasto- i siedemnastowiecznej Polski oraz historii wojskowości, ale również zdolnością kreatywno-krytycznego myślenia i umiejętnością sprawnej pracy z mapą, planem czy tekstem źródłowym. Zadania konkursowe wymagały m.in. znajomości różnych rodzajów broni, formacji wojskowych, sylwetek dowódców, malarstwa batalistycznego i portretowego, geografii militarnej, architektury obronnej, obiektów historycznych i eksponatów muzealnych oraz literatury i filmów związanych z tematyką konkursu.

            Na koniec warto dodać, że Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to jeden z ważniejszych konkursów historycznych, w których mogą wziąć udział uczniowie szkoły podstawowej. Jest on organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z pozostałymi Kuratorami Oświaty. Przedsięwzięciu patronują MON i MEN.

             

            Błażeju, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych sukcesów w nowej szkole.

            Mamy jednak nadzieję, że o swojej podstawówce też będziesz pamiętał i wrócisz do niej czasem, choćby wspomnieniami.

             

            Beata Bodaszewska

             

          • Gala IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu!

          • We wtorek, 14 czerwca, niemal stuosobowa reprezentacja naszej Szkoły udała się w podróż do Warszawy, aby wziąć udział w uroczystej gali wręczenia nagród w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!”. Konkurs organizowany był przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad nim objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

             

            Nasi uczniowie, jako laureaci I miejsca, pod dyrekcją Pani Agaty Samborowskiej-Zajdel, zaprezentowali repertuar konkursowy. Wysłuchali też opinii i wrażeń członków jury podsumowujących przesłuchania w tegorocznej edycji, oklaskiwali wyróżnionych i nagrodzonych. Na koniec z rąk Dyrektora Narodowego Centrum Kultury, prof. Rafała Wiśniewskiego, odebrali dyplomy i główną nagrodę w kwocie 20 tysięcy złotych. Informacja o zajęciu I miejsca była dla nas niemałym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, iż w konkursie uczestniczyło niemal 24 tysiące uczniów ze 174 szkół w całej Polsce. Tym bardziej czujemy się zaszczyceni i szczęśliwi, że zaangażowanie i wysiłek naszych uczniów został zauważony i doceniony przez znamienite grono jurorów.

             

            Na zakończenie gali Dyrektor Szkoły, Paweł Przetacznik, na ręce Dyrektora Narodowego Centrum Kultury oraz prof. Krzysztofa Kozłowskiego, ogólnopolskiego koordynatora i pomysłodawcy konkursu, przekazał podziękowania oraz pamiątkowe albumy ukazujące walory Zręcina i gminy Chorkówka, a także lampy naftowe, nieodłącznie związane z postacią Ignacego Łukasiewicza.

             

            Po poczęstunku nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się na popołudniowy spacer po warszawskim Starym Mieście. Dzieci miały okazję zobaczyć Belweder, plac Zamkowy, Syrenkę warszawską, pomnik Małego Powstańca, plac Józefa Piłsudskiego, ciekawe Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek oraz odpocząć w ogrodach Zamku Królewskiego po długiej podróży i intensywnym, pełnym wrażeń dniu.

            tekst: K. Sznajder
            zdjęcia: K. Sznajder, P. Przetacznik

          • Orły edukacji wczesnoszkolnej

          • 37 uczniów klas I - III z naszej Szkoły wzięło udział w sesji jesiennej Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe z poszczególnych edukacji o różnym stopniu trudności. Wykazali się dużą wiedzą i uzyskali wysokie wyniki. Cieszymy się, że kilkunastu z nich znalazło zaszczytne miejsce wśród laureatów konkursu i otrzymało Dyplomy Laureata.

            Laureaci:

            Klasy I – Dominik Cieślik, Mikołaj Łopatkiewicz, Mieszko Niedzielski, Helena Jankowicz

            Klasy II – Mirosław Muszyński, Alan Kmon

            Klasy III – Zuzanna Kuchta, Wiktoria Rak, Antoni Miśkowicz, Krystian Rychel,  Krystian Winiarski, Hanna Litwin, Aleksandra Przetacznik, Szymon Kulasik, Maja Pudło

            Pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni Dyplomami Uznania, a nasza Szkoła otrzymała Certyfikat.

            Gratulujemy wszystkim naszym małym „Orłom”, którzy podjęli wyzwanie konkursowe. Dziękujemy za ich zaangażowanie i wysiłek. Mamy nadzieję, że zainteresują się również kolejną edycją Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” w przyszłym roku.

            Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

          • Spławikowe Mistrzostwa Koła nr 1 w Krośnie

          • 5 czerwca 2022 r. na łowisku Ujazd odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła nr 1 w Krośnie, którego członkami są uczniowie naszej szkółki.

            I miejsce w kategorii młodzież zajął Kacper Adamik, II miejsce - Oliwier Adamik.

            P. Brzeziński

          • Puchar Prezydenta Miasta Krosna

          •  

            Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krośnie wspólnie z Kołem Krosno Miasto 1 oraz Kołem Balaton zorganizował 1 czerwca 2022 r. Spławikowe Zawody Wędkarskie dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą XXIX Wędkarski Turniej Szkół o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. W zawodach uczestniczyły trzyosobowe drużyny szkół podstawowych w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.

            Nasza szkółka wystawiła dwie drużyny. Pierwsza drużyna w składzie: Dawid Krygowski, Szymon Subik i Emil Godzisz w klasyfikacji drużynowej zajęła pierwsze miejsce. Druga drużyna w składzie: Wiktor Cieplik, Oskar Wawrzecki i Diana Zajchowska zajęła miejsce drugie.

            Indywidualnie:

            1 miejsce - Szymon Subik

            4 miejsce - Oskar Wawrzecki

            5 miejsce - Emil Godzisz

            6 miejsce - Dawid Krygowski

            7 miejsce - Wiktor Cieplik

            13 miejsce - Diana Zajchowska

            Na uwagę zasługuje występ w klasyfikacji indywidualnej ucznia klasy IB Dominika Cieślika, który był najmłodszym uczestnikiem zawodów. Dominik zajął 17 miejsce, ale pokazał się z bardzo dobrej strony.

            Zwycięskie drużyny otrzymały dla swoich szkół dyplomy i puchary, zwycięzcy - dyplomy i bardzo wartościowe nagrody rzeczowe.

            P. Brzeziński

          • Trening spławikowy na łowisku Glinianka

          • W czwartek, 26 maja odbył się trening szkółki wędkarskiej Zespołu Szkół w Zręcinie. To ostatni trening przed zawodami o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Po raz pierwszy w historii naszej szkółki, która jest kontynuacją szkółki Gimnazjum w Zręcinie, w treningu wzięła udział dziewczyna, uczennica klasy VII B - Diana Zajchowska. Największą rybę tego dnia - jesiotra, złowił Wiktor Cieplik.

            1 czerwca na łowisku Glinianka w Turaszówce wystartują dwie nasze drużyny w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

            P. Brzeziński

          • Finałowe Wojewódzkie Zawody w Trójboju Lekkoatletycznym w Kolbuszowej

          • W życie i działalność człowieka, również i tą sportową wpisane są sukcesy i porażki, najważniejsze jest, aby jedne i drugie, dawały motywację do pracy.

             

            8 czerwca br. na stadionie sportowym w Kolbuszowej obył się finał wojewódzkich zawodów w trójboju lekkoatletycznym w kategorii Igrzyska Dzieci (drużynę reprezentowali uczniowie urodzeni w 2011 roku i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło łącznie 48 drużyn (23 dziewcząt i 25 chłopców) - zwycięzcy zawodów powiatowych. Powiat krośnieński, w kategorii chłopców reprezentował zespół ze Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym, zaś wśród dziewcząt drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zręcinie.

            Ostatecznie, nasze dziewczyny w składzie: Julia Łopatkiewicz, Nadia Mączka, Zuzanna Świeboda, Iga Wawrzecka i Maja Wojtaszko, po bardzo wyrównanej walce zajęły 15. miejsce. O tym, że rywalizacja była wyrównana może świadczyć to, iż łącznie zespół ze Zręcina uzyskał 447 pkt., a gdyby powtórzył wynik z zawodów powiatowych, w których miał o 16 oczek więcej, to wówczas bylibyśmy 6 lub 7 zespołem w województwie. Jednak sport, jak i całe życie, rządzi się swoimi prawami, raz jest lepiej, a czasami nieco gorzej.

            Dziewczętom dziękujemy i gratulujemy, tym bardziej, że w ostatnich latach, to jeden z najlepszych wyników sportowych naszej placówki szkolnej w rywalizacji wojewódzkiej. Pracujcie i trenujcie, a z pewnością będą jeszcze lepsze efekty.

            A. Przybysz

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Zręcinie Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i św. Jana Pawła II w Zręcinie Samorządowe Przedszkole w Zręcinie
      • 48 13 43 180 13 – sekretariat 48 13 30 612 43 – dyrektor 48 13 30 612 41 – pokój nauczycielski 48 13 30 613 11 – fax 48 13 42 214 74 - przedszkole
      • Zręcin ul. Łukasiewicza 31 38-457 Zręcin woj.podkarpackie Poland
      • /ZSZRECIN/SkrytkaESP
    • Logowanie