• Odpłatność za obiady dla OP i klas I- VIII

Odpłatność za obiady za  październik  należy uiścić do 30. 09. 2022 r.  W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka , klasę oraz I, II lub I i II danie. Prosimy przekazać dokładną kwotę, bez zaokrągleń.

O kwocie odpisu z obiadów rodzice są informowani za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Na podstawie dostarczonych potwierdzeń przelewu będą wydawane bloczki na obiad:

I danie: 19 x 1,50 zł= 28,50 zł

II danie: 19 x 4,50 zł= 85,50 zł

pełny obiad: 19 x 6,00 zł= 114,00 zł

Numer konta: 97 8636 1031 2003 1503 9031 0001

• Samorząd Uczniowski wybrany

19 września 2022 r. w Zespole Szkół w Zręcinie odbyły się tajne, demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego.Poprzedziła je kampania wyborcza, bowiem każdy z kandydatów przygotował plakat z propozycjami działań, które mogłyby uatrakcyjnić życie szkoły.

Po zliczeniu głosów przez komisję wyborczą okazało się, że największą liczbę głosów otrzymała Maja Keβler i ona została przewodniczącą Szkoły. Jej zastępcą został Szymon Subik.

Pozostałe funkcje objęli:

Dominik Dobrzański - skarbnik,

Inga Gonet - sekretarz,

Lena Maziarz - wspomagająca prace SU.

Gratulujemy nowo wybranym władzom

i życzymy owocnej pracy na rzecz Szkoły i środowiska.

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

• 21 września w naszej Szkole gościł policjant z Wydziału Prewencji KMP w Krośnie asp. Tomasz Czelny, który przeprowadził pogadanki nt. bezpieczeństwa.

Przedszkolaki, dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Uczniowie klas starszych zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z publikacją w sieci prywatnych zdjęć.

W czasie spotkania wychowankowie mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania wyjaśnień na poruszane tematy.

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,
            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

• Narodowe Czytanie 2022

• W 2022 roku przypada dwusetna rocznica pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Dzieło to dało początek epoce romantyzmu, dlatego też Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, a zbiór utworów wieszcza został wybrany lekturą w ramach 11. już edycji Narodowego Czytania.

Jak co roku, nasza Szkoła aktywnie włącza się w to wydarzenie. W sobotę, 3 września, ósmoklasiści wraz z wychowawczyniami uczestniczyli we wspólnym czytaniu „Ballad i romansów” zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce. Nasi pozostali uczniowie prezentowali utwory wieszcza w środę, 7 września, na sali sportowej.

Zarówno najmłodsi, jak i uczniowie ze starszych klas stanęli na wysokości zadania i wspaniale poradzili sobie z niełatwymi utworami, które przybliżyły jednocześnie ciekawy język epoki oraz idee romantyzmu. Nie zabrakło takich dzieł jak: „Powrót taty”, „Lilie”, „Pani Twardowska”, „Świteź”, „Świtezianka”, „Pierwiosnek”, „Rękawiczka” czy „Romantyczność” zawierająca manifest epoki romantyzmu.

Była to ciekawa lekcja kultury i języka polskiego.

tekst: K. Sznajder
            zdjęcia: K. Sznajder, M. Przewoźnik

• SPOTKANIE Z RODZICAMI

• W czwartek, 8 września br., o godz. 16.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zręcinie odbędzie się inauguracyjne spotkanie z rodzicami uczniów klas I-VIII. Prosimy o obecność.

• Szymon Subik Mistrzem Podkarpacia w wędkarstwie spławikowym

• Druga, ostatnia tura kończąca zmagania Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w wędkarstwie spławikowym odbyła się w sobotę 3 września 2022 r. w Hermanowicach. Organizatorem zawodów był Okręg Przemyśl.

W kategorii U-14, Szymon Subik po pierwszej turze zajmował bardzo dobre IV miejsce. W drugiej turze w Hermanowicach zajął miejsce drugie i końcowej klasyfikacji na 26 startujących zawodników zajął pierwsze miejsce. Został Młodzieżowym Mistrzem Podkarpacia w kategorii U-14. Oliwier Adamik zajmował miejsce VII i ostatecznie uplasował się na miejscu VIII. Kacprowi Adamikowi nie udało się utrzymać XI miejsca i uplasował się na miejscu XV. W zawodach startowali również absolwenci naszej szkoły. Kacper Bienia w kategorii U-14 zajął miejsce XI, a Mateusz Misiak w kategorii U-18 zajął miejsce V.

Okręg Krosno, którego barwy reprezentowali nasi uczniowie, w końcowej klasyfikacji, w kategorii U-14, zajął III miejsce.

tekst i zdjęcia: P. Brzeziński

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• 1 września 2022 r., uczniowie Zespołu Szkół w Zręcinie  rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023. O godzinie 8.00 nauczyciele i uczniowie wraz z pocztem sztandarowym  uczestniczyli  w uroczystej mszy świętej odprawionej z okazji inauguracji nowego roku szkolnego w kościele parafialnym w Zręcinie.

Następnie oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego i powitania uczniów po wakacjach dokonał Dyrektor Paweł Przetacznik. Przywołując fragment Ewangelii św. Mateusza, a także słowa Patrona Szkoły papieża Jana Pawła II skierowane bezpośrednio do młodzieży: „Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata”, Dyrektor podkreślił, że to właśnie dzieci i młodzież są najcenniejszym skarbem i nadzieją dla przyszłych pokoleń. Wręczając wychowawcom klas symboliczne słoiczki z solą, Dyrektor życzył uczniom zapału i zadowolenia z nauki w szkole, a wychowawcom i nauczycielom siły i entuzjazmu w niełatwym procesie kształtowania młodych umyslów. Po zakończeniu części oficjalnej na sali sportowej wychowawcy udali się na spotkania z uczniami w klasach.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego  wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy dużo uśmiechu i optymizmu, siły i chęci do pracy oraz wielu sukcesów edukacyjnych i zadowolenia z wykonywanych obowiązków szkolnych, które z pewnością zaprocentują w formie licznych osiągnięć.

tekst: K. Sznajder
            zdjęcia: K. Sznajder, M. Przewoźnik