• Karnawał w przedszkolu

18.01.2024 20:39

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, dostarczający im wielu przeżyć i radości. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

• Andrzejki w przedszkolu

03.12.2023 16:02

Andrzejkowe wróżby znam.

Z wosku dziś powróżę wam.

Spójrz tu konik, a tu kwiatek.

A to duży piękny statek.

Wróżby bardzo są magiczne.

Spełniają się marzenia liczne.

W listopadzie ciepło bywa.

Magia czarów dziś ożywa.

• W Krainie Pluszowego Misia- konkurs recytatorski

03.12.2023 16:02

Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy wielkimi oczkami. Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci. W związku z obchodzeniem Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszym Przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „ W Krainie Pluszowego Misia”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, a także pokonywanie nieśmiałości.  Dnia 28 listopada wszyscy, którzy wyrazili taką chęć przystąpili do konkursu. W konkursie wzięły udział chętne dzieci z wszystkich grup wiekowych. Konkurs przebiegł w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci pięknie nauczyły się na pamięć nawet bardzo długich wierszyków i mimo tremy, fantastycznie wystąpiły przed zgromadzoną publicznością. Komisja w składzie: Pani Ewa Gromek, Pani Magdalena Sołtys i Pani Barbara Markiewicz wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce–Ignacy Szafran, Oliwia Kmiecik, Sara Boruta

II miejsce –Józef Hacz, Zuzanna Jaracz, Gabriela Jankowicz

III miejsce – Zofia Stadnicka, Iga Doktór, Lena Lasko

Wyróżnienia otrzymali -  Zofia Nowak, Julia Jasłowska

Pan Dyrektor Paweł Przetacznik wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali także pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.

Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za liczny udział w konkursie i piękną recytację wierszy, rodzicom za przygotowanie maluchów do konkursu, komisji za pilne i cierpliwe wysłuchanie prezentacji .

Po zakończonym konkursie dzieci bawiły się w swoich salach wraz z przyniesionym do Przedszkola pluszakami. Tańczyły przy muzyce, rozwiązywały zagadki i rebusy, wykonywały prace plastyczne. Było gwarno i wesoło. 😊

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

19.11.2023 20:11
      .

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka  w naszym przedszkolu miała miejsce 17 listopada . Przez ostatnie dni wszystkie Maleństwa przygotowywały się do tego wydarzenia. Trzeba przecież udowodnić, że jest się już prawdziwym przedszkolakiem.  W wierszu, tańcu i piosence dzieci pokazały jak w przedszkolu bawią się, uczą, poznają świat. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste przyrzeczenie. W obecności rodziców dzieci obiecały , że będą zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być bardzo dzielnym.Symbolem przyjęcia w poczet przedszkolaków było uroczyste pasowanie każdego dziecka przez  Pana Dyrektora Pawła Przetacznika. Dla każdego dziecka to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci  otrzymałypamiątkowy dyplom i drobne upominki, a Pan Dyrektor ofiarował przedszkolakom piękne kolorowe książeczki.Poczęstunek przygotowany przez rodziców smakował wszystkim wybornie.

Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2023 11:25

Chociaż dopiero jestem przedszkolakiem
      Dobrze już wiem, że jestem Polakiem
      I wiem, że kolory biało – czerwone
      To nasze barwy narodowe.

Znam dobrze słowa hymnu polskiego
      I wiem, że to jest Mazurek Dąbrowskiego
      Godło to biały orzeł z koroną
      Otoczony dookoła obwódką czerwoną.
      Flaga też jest biało – czerwona
      Gdy są święta, powiewa wywieszona
      I wszystko to wiem, choć jestem przedszkolakiem
      Bo przecież jestem patriotą – Polakiem!

Takie i jeszcze inne wiersze recytowały dzisiaj Przedszkolaki, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości. To ważny dzień dla każdej Polki i każdego Polaka. Odświętnie ubrane, z uśmiechem na ustach przekroczyły  próg przedszkola . Piękne kotyliony  w narodowych barwach widniały na piersiach każdego dziecka. Starsze grupy świętowały wraz ze społecznością szkolną ,  młodsze w swoich salach.Był hymn Polski odśpiewany w pozycji stojącej, w atmosferzezadumy i powagi.Dzieci poznały sylwetki ważnych polskich postaci, a przede wszystkim poznały symbole narodowe i dowiedziały się co to jest niepodległość.Nie brakowało również zabaw matematycznych i plastycznych.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.