17.09.2023 13:37

Międzynarodowy Dzień Kropki to coroczne święto obchodzone 15 września, które celebrowane jest przez osoby na całym świecie. Dzień ten został zainspirowany przez książkę dla dzieci zatytułowaną „The Dot”, napisaną i zilustrowaną przez Petera H. Reynoldsa. Książka opowiada historię małej dziewczynki imieniem Vashti, która twierdziła, że nie potrafi rysować. Nauczycielka skłoniła ją do zrobienia pierwszego kroku, namawiając ją, by po prostu postawiła kropkę na kartce papieru. To proste działanie zainspirowało Vashti do tworzenia kolejnych dzieł sztuki opartych na różnych odmianach kropki.

Międzynarodowy Dzień Kropki promuje kreatywność, pewność siebie i otwarcie na wyrażanie siebie poprzez sztukę. Wszyscy, niezależnie od wieku i umiejętności artystycznych, są zachęcani do uczestnictwa w tym święcie, tworząc prace oparte na motywie kropki.

To święto ma na celu nie tylko celebrowanie sztuki, ale także promowanie pozytywnego podejścia do nauki, rozwijanie kreatywności i wiarę w siebie. Przedszkolaki jak zwykle uczestniczyły w tym święcie tym razem przy współudziale chętnych Rodziców. Z tego miejsca chcemy podziękować za ogromny wkład tychże Rodziców i ich zaangażowanie oraz poświęcony czas, aby nasz Dzień Kropki był jak najbardziej kreatywny i atrakcyjny dla wszystkich przedszkolaków.

Galeria Malęństwa:

Galeria Kubusie:

Galeria Pszczółki:

Galeria Tygryski:

• Zbieramy karmę

13.09.2023 17:53

4 października przypada
      Światowy Dzień Zwierząt
       przedszkolaki zbierają karmę,
      która następnie zostanie przekazana do schroniska.

• Narodowe czytanie

13.09.2023 20:27

11.09.23r.  przedszkolaki z  grupy  „Tygryski„ i  „Pszczółki”   po  raz  pierwszy  wzięły  udział     w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

Jest to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której mogą się przyłączyć wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Dzieci zebrały się w hali sportowej, gdzie Pan Dyrektor przeczytał fragment powieści, który został zaadaptowany przez Panią Anetę Konefał, tzw. Misiową Mamę do możliwości percepcyjnych najmłodszych. Następnie odbył się pasjonujący pojedynek dotyczący znajomości lektury. Przedszkolaki znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Po powrocie do swoich sal „Pszczółki ” malowały głównych bohaterów – Jana i Cecylię, a „Tygryski" rysowały pejzaż do wysłuchanego fragmentu.

Zobaczcie sami , jak im wyszło😉

Galeria:

• Wyprawka przedszkolaka

22.08.2023 11:37

trzylatki”

PRZYBORY:  ryza papieru, kredki ołówkowe, 2 kleje, plastelina, temperówka, blok z kolorowymi kartkami, blok techniczny (tylko kolorowy!), 2 teczki  z gumką,

- opakowanie chusteczek higienicznych lub mokrych

- pantofle,

- śliniaczek ( wg uznania rodziców),

„czterolatki”

PRZYBORY:  ryza papieru, kredki ołówkowe, piórnik – tuba, 2 kleje, 2 ołówki, plastelina, temperówka, blok z kolorowymi kartkami, blok techniczny (tylko kolorowy!), nożyczki, 2 teczki z gumką,

- opakowanie ręczniczków papierowych

„pięciolatki ”

„sześciolatki ”

PRZYBORY:  ryza papieru, kredki ołówkowe, piórnik – tuba, 2 kleje, 2 ołówki, plastelina, farby akwarelowe, temperówka, zestaw kolorowych kartek A4, blok techniczny (tylko kolorowy!), nożyczki, 2 teczki z gumką, zeszyt w linie 16- kartkowy, zeszyt w kratkę 16- kartkowy

- podręczniki wspomagające

Z myślą o dzieciach i ich wygodzie pracy kredki oraz plastelinę prosimy zakupić  "miękkie" np. firm Astra, Bambino, Colorino, Bic.

PROSIMY KONIECZNIE O  PODPISANIE  PRZYNIESIONYCH  PRZYBORÓW!

Prosimy zakupić dzieciom tylko przedmioty wymienione na liście, bez zbędnych zabaweczek, długopisików, przywieszek itp.

PODRECZNIKI WSPOMAGAJĄCE:

Przedmiot

Tytuł

Wydawnictwo

Nr ewidencyjny MEN

PRZEDSZKOLE    Samorządowe Przedszkole w Zręcinie

wychowanie przedszkolne/trzylatki

bez podręcznika

wychowanie przedszkolne/czterolatki

Kolorowe karty  A+

Anna Banaś

Monika Malecha

wychowanie przedszkolne/pięciolatki

Kolorowe karty  B

Anna Banaś

Monika Malecha

wychowanie przedszkolne/sześciolatek

Nowe przygody Olka i Ady.

Sześciolatek. Poziom BB+

Anna Banaś,

Marzena Kwiecień,

• Pożegnanie starszaków