• Sukcesy naszych przedszkolaków

24.03.2024 18:14

W oczekiwaniu na przyjście wiosny, 20.03.2024r. w sali Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa    i Sportu w Chorkówce odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków pt. „Witaj wiosno”.
      Dzieci z terenu naszej gminy pięknie zaprezentowały swoje interpretacje wierszy o tematyce wiosennej. Zachwycały nie tylko swoim talentem aktorskim, ale także barwnymi strojami i rekwizytami. Mali artyści zostali ocenieni w dwóch kategoriach wiekowych.

A nasze utalentowane przedszkolaki to:
      I miejsce - Ignacy Szafran, 3-4 latki
      II miejsce – Oliwia Kmiecik, 5-6 latki.

Nasze przedszkole reprezentowały także Zuzanna Jaracz oraz Sara Boruta. Serdecznie gratulujemy!!!

Ignacy Szafran

GALERIA:

• Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu

24.03.2024 17:39

Gdy 21 marca w kalendarzu, wszyscy się cieszymy,
      o coraz cieplejszych dniach już razem myślimy.
      Witaj wiosno, zostań z nami, w Polsce rozgość się,
      my na ciebie tu czekamy, każdy witać cię chce!

• Dzień Dinozaura w przedszkolu

03.03.2024 19:58

Ostatni tydzień w naszym przedszkolu minął pod znakiem dinozaurów. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Dzieci rozpoznawały nazwy dinozaurów i radziły sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W naszych salach pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Przedszkolaki  brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Wiele radości wywołała wśród dzieci prace plastyczno – techniczne. Był to szczególny tydzień, pełen radosnych wrażeń.

Galeria:

19.02.2024 13:01

14 lutego to wyjątkowy dzień,
      gdy wszystkie smutki odchodzą w cień.
      Dzisiaj wszyscy jesteśmy w radości,
      bo rozmawiamy o szczęściu i miłości!

Galeria:

• Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

30.01.2024 11:05

25.01.2024r. w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Z naszego Przedszkola wystąpiła Oliwia Kmiecik, lat 5, z grupy „ Pszczółki”. Oliwka zaśpiewała pastorałkę „ Pastuszek Bosy” zdobywając wyróżnienie specjalne.
      Gratulacje i słowa uznania dla Oliwki. Był to jej pierwszy wokalny występ na tej scenie.