27.11.2022 20:12

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Nasze Przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Dnia 25.11.2022r. Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie, duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Tego dnia towarzyszył nam kolor brązowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów, brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
      Dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziły również bibliotekę szkolną wraz ze swoim grupowym misiem- Felusiem, który towarzyszy im podczas realizacji projektu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”. Celem projektu jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Pani Ewa Gromek oprowadziła dzieci po bibliotece, zapoznała z pracą bibliotekarza i przeczytała fragment bajki o Kubusiu Puchatku. Przedszkolaki serdecznie dziękują pani Ewie za ciekawe spotkanie i „ cieplutkie” przyjęcie.

Dzień Pluszowego Misia w Naszym Przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

• Dzień Życzliwości i uśmiechu

22.11.2022 19:51
      "Uprzejmość i uśmiech jest cennym kluczem, który otwiera wiele drzwi"

• Wyjazd do kina

22.11.2022 19:21

Galeria:

• Europejski dzień zdrowego jedzenia i gotowania z kotem Amadeuszem w grupie „Tygryski”

13.11.2022 17:25

Przedszkolaki z najstarszej grupy obchodziły Dzień Zdrowego Jedzenia w ramach realizacji projektu „ Z Kotem Amadeuszem w świat wartości i emocji”. Dzieci zapoznały się z najnowszą piramidą żywienia, dowiedziały się jakie produkty i dlaczego wpływają korzystnie na ich zdrowie i rozwój oraz czego należy unikać, by nie zachorować. Kot Amadeusz nauczył je jak grzecznie odmawiać jeśli się bardzo czegoś nie lubi. Dzieci wiedzą już także, że czasem warto jednak spróbować i nie marudzić, ponieważ nie zawsze potrawy smakują nam tak samo. Przedszkolaki wykonały samodzielnie zdrową sałatkę owocową oraz kolorowe szaszłyki, które bardzo wszystkim smakowały.

• Pasowanie na przedszkolaka

05.11.2022 19:07

Akt ślubowania

Przyrzekamy, co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą!

Przyrzekamy nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać!

Przyrzekamy zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować!

Przyrzekamy choć jesteśmy jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali!

Przyrzekamy piżamę samemu zakładać i na spaniu nie gadać!

Przyrzekamy nie sikać w galoty , bo z tym dużo roboty!

Teraz już jesteś prawdziwym przedszkolakiem: dużą dziewczynką i dużym chłopcem!