• Przedszkolaki pamiętają...

- ks. Jan Twardowski

• Dzień Marchewki

27.10.2022 10:48

21 października 2022 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki.

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego  - sokowirówką i robotem kuchennym. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.

Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, pogadanki o marchewce, omawianie ilustracji,  rozwiązywanie zagadek, prace plastyczne, marchewkowa matematyka i to co najlepsze czyli wyciskanie soku marchewkowego, robienie surówki oraz pieczenie ciasta marchewkowego.

Było dużo śmiechu, ciężkiej pracy, aż okruszki z ciasta nawet poznikały, a kubeczki po soku były puste. Chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

• Projekt edukacyjny

25.10.2022 13:45

Przedszkolaki z najstarszej grupy "Tygryski"dołączyły do projektu "Z Kotem Amadeuszem w świat wartości i emocji".🐱Rozpoczęły swoją przygodę od poznania sympatycznego kota Amadeusza, który to jak to kotek skory jest do figli i psotek.😀 Z dużym zaangażowaniem wykonały portret kota, wysłuchały wiersza, którego jest bohaterem oraz nauczyły się piosenki. Dzieci bardzo zaprzyjaźniły się z Amadeuszem i już nie mogą doczekać się kolejnych wspólnych przygód.

• Dzień Chłopaka w przedszkolu

02.10.2022 19:46

Z okazji święta wszystkich chłopaków
      Każda dziewczyna dziś im życzy
      wiele radości i szczęścia
      i samej życia słodyczy.

21.09.2022 11:18
      „Każdy przedszkolak dobrze wie,
      że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
      od najmłodszego, aż po starszaka,
      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.Z tej okazji w Przedszkolu zorganizowane zostałyróżne atrakcje dla Naszych Przedszkolaków. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie,  konkursach i grach zespołowych, każda grupa przedszkolna była ubrana na jeden jesienny kolor, co satnowiło ciekawy akcet w zabawach. Były śpiewy, tańce z balonami, chustą animacją. Nie zabrakło uśmiechu,  radości i dobrej zabawy.

Wszystkim Przedszkolakom - od malucha do starszaka - jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!