• Sztafetowe biegi przełajowe

,,Sport to nie tylko jedna z pewniejszych form w zakresie ochrony zdrowia, to także jeden z najlepszych środków wychowawczych”

W ostatnim tygodniu września (29.09) na stadionie ,,Tęczy” w Zręcinie odbyły się gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych, w których uczestniczyło ponad 90 uczniów (łącznie 15 sześcioosobowych drużyn) z 5 szkół podstawowych z Gminy Chorkówka. Bardzo udanie w tych zawodach, które od wielu lat wpisują się  w inaugurację każdego szkolnego sezonu sportowego, wypadli uczniowie z Zespołu Szkół w Zręcinie, którzy drużynowo trzy razy stawali na najwyższym stopniu podium, tj. w kategorii dziewcząt i chłopców - rocznik 2011 i młodsi oraz 2010 i 2009 chłopców. W tej drugiej kategorii nasze dziewczęta uplasowały się na 2. miejscu (zwyciężyła drużyna z Kopytowej)

Skład drużyn ze Zręcina:

Grupa młodsza, dziewczęta: Lena Dobrzańska, Kinga Krężałek, Zuzanna Kuchta, Julia Łopatkiewicz, Wiktoria Rak, Iga Wawrzecka, Milena Wojtowicz, chłopcy: Oliwier Feruś, Szymon Belczyk, Bartosz Godzisz, Tymoteusz Gromek, Filip Gydziak, Hubert Jaskółka, Szymon Pomykała,

Grupa starsza, dziewczęta: Wiktoria Buczyńska, Amelia Janik, Lena Jasińska, Eryka Sarna, Anna Stryczniewicz, Milena Trybus, chłopcy: Oliwier Adamik, Mateusz Gancarz, Bartosz Kmiecik, Dominik Misiak, Szymon Subik, Mikołaj Szpyla, (w rezerwie był Jakub Jastrząb).

Uczniom oraz ich opiekunom ze szkół w Chorkówce, Faliszówce, Kopytowej, Świerzowej Polskiej oraz ze Zręcina dziękujemy za udział w tej inauguracyjnej sezon sportowy imprezie. Zwycięskie szkoły w obydwu kategoriach (osobno dla dziewcząt i chłopców) będą reprezentowały gminę Chorkówka podczas zawodów powiatowych, które odbędą się 6 października br. na obiektach GOSiR w Jedliczu.

Sztafetowe biegi w Chorkówce zostały zorganizowanie przez nauczycieli wychowania fizycznego w Zręcinie, a dyplomy przygotowane przez pracowników Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce. Do zobaczenia podczas kolejnych szkolnych zawodów sportowych.

tekst i zdjęcia: A. Przybysz

• Igrzyska lekkoatletyczne w Stalowej Woli

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”

27 września br. na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się zawody o mistrzostwo województwa w lekkiej atletyce w kategorii Igrzyska Dzieci (rocznik 2011 i młodsi). Dobrze w tych zawodach zaprezentowała się czwórka dziewcząt z naszej szkoły.

W biegu na 600 m zarówno Wiktoria Rak, jak i Julia Łopatkiewicz pobiły swoje rekordy życiowe. Także w skoku w dal Maja Wojtaszko skacząc powyżej 4 m 20 cm ustanowiła swój rekord życiowy. Do ścisłego finału,(awansowała najlepsza szóstka) naszej uczennicy brakło kilkanaście centymetrów. W skocznościowej konkurencji startowała jeszcze Iga Wawrzecka, której z powodu kłopotów zdrowotnych nie udało się pokonać granicy czterech metrów.

Dziewczynom dziękujemy za wolę walki i za zdobyte pierwsze punkty w klasyfikacji sportowej szkół z całego województwa w nowym roku szkolnym 2023/2024. Życzymy dobrych i udanych startów w kolejnych imprezach sportowych.

tekst i zdjęcia: A. Przybysz