• Odpłatność za obiady dla OP i klas I-VIII

• Od 1 czerwca 2023 r. można już dokonywać wpłat za obiady na podany niżej numer rachunku bankowego. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz I, II lub I i II danie. Prosimy przekazać dokładną kwotę, bez zaokrągleń (z uwzględnieniem odpisu).

O kwocie odpisu z obiadów rodzice są informowani za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Na podstawie dostarczonych potwierdzeń przelewu będą wydawane bloczki na obiad:

I danie: 12 x 1,50 zł = 18 ,00 zł

II danie: 12 x 4,50 zł = 54 ,00 zł

pełny obiad: 12 x 6,00 zł = 72,00 zł

Numer konta: 76 1020 4391 0000 6602 0230 9995

• Cudze chwalicie, swego nie znacie…

• Jak powstała ropa naftowa? Kim byli twórcy przemysłu naftowego na Podkarpaciu? Franek, Janina… Dlaczego kopankom nadawano takie nazwy? W którym mieście 170 lat temu zapłonęła pierwsza lampa naftowa?

24 maja br. członkowie Koła Naukowego BYĆ JAK IGNACY zwiedzili Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Z dużym zainteresowaniem wsłuchiwaliśmy się w opowieści przewodnika o powstaniu pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej. A fakt, że samodzielnie mogliśmy zapalić lampę naftową, podobną do tej z czasów Łukasiewicza, na pewno na długo zostanie nam w pamięci. Myśleliśmy, że w Muzeum będzie nudno. A było fantastycznie! Czas minął bardzo szybko. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie panią Dyrektor, Barbarą Olejarz oraz przewodnikiem, panem Markiem Uliaszem, i czas wracać do szkoły… autobusem kursowym. To też była dla nas frajda, bo zwykle podróżujemy samochodami osobowymi z rodzicami. Wycieczkę zakończyliśmy jedząc smaczne lody, na skwerku im. Honoraty i Ignacego Łukasiewiczów przed budynkiem Zespołu Szkół w Zręcinie.

Postanowiliśmy, że za rok weźmiemy udział w Nocy Muzeów, której towarzyszą liczne zabawy dla dzieci i młodzieży. I na pewno zachęcimy dorosłych do odwiedzenia tego miejsca, bo często przyznają, że jeszcze nie byli w naszym skansenie.

Członkowie oraz opiekunowie Koła Naukowego BYĆ JAK IGNACY

• XXXI Rajd im. I. Łukasiewicza

• Podczas ostatniego XXXI Rajdu im. Ignacego Łukasiewicza, który odbył się 12 maja, dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy i była to zarazem świetna przygoda. Gdy wychodziliśmy na górę Ferdel chwilami myśleliśmy, że nie zdołamy zdobyć szczytu ale się nie poddaliśmy i się udało! Podczas tradycyjnego pieczenia kiełbasek, również bawiliśmy się świetnie. Po posiłku odbyły się konkursy: ekologiczno-przyrodniczy oraz turystyczno-krajoznawczy połączony z wiedzą o Ignacym Łukasiewiczu. Rajd odbył się przyjemnej atmosferze, dopisywały wszystkim humory, a pogoda i piękne wiosenne krajobrazy zachęcały nas do wędrówki. Na koniec pani Marta Kozioł z PTTK wręczyła nam, podobnie jak pozostałym uczestnikom rajdu dyplomy za udział w tym wydarzeniu Był to wspaniale spędzony czas, na pewno wrażenia zostaną na długo w naszej pamięci.

Nie możemy się doczekać rajdów w przyszłym roku, w których weźmiemy z chęcią udział.

Niestety to nasz ostatni rajd w tym roku szkolnym

Z turystycznym pozdrowieniem

Karolina Gromek

Wiktoria Buczyńska