Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018 znajduje się w zakładce DOKUMENTY SZKOŁY.
NIECH ŻYJĄ WAKACJE!
Czy pamiętacie początek roku szkolnego, gdy po raz kolejny przekraczaliśmy mury szkoły? Z żalem myśleliśmy o minionych wakacjach, a następne wydawały się tak odległe. Nic jednak nie trwa wiecznie! Nawet rok szkolny! Oto znów jesteśmy na finiszu! Czas na odpoczynek!
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom i sympatykom naszej szkoły oraz rodzicom naszych wychowanków życzymy, aby te wakacje były bezpieczne, radosne i najlepsze pod słońcem. Niech wakacyjna pora sprzyja poznawaniu ciekawych miejsc i wyjątkowych ludzi, niech będzie czasem wytchnienia i okazją do przeżycia wspaniałych przygód.
B. Bodaszewska
SPOTKANIE Z GOŚCIEM Z CHIN
22 czerwca cała społeczność szkolna miała zaszczyt gościć obywatelkę Chin – YongPing Bao wraz z tłumaczem panią Anną Koszelą - Shu.
Dzieci pod czujnym okiem gościa uczyły się pisać chińskie znaki, jak się przedstawić, przywitać i jak liczyć do 10 w języku chińskim.
Uczniom bardzo podobało się spotkanie z niezwykłym gościem.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 nastąpi 23 czerwca.
Przebieg uroczystości będzie następujący:
- godz. 8.40 - wyjście ze szkoły do kościoła,
- godzina 9.00 - Msza Święta w kościele parafialnym w Zręcinie,
- przemarsz za sztandarem do szkoły,
- spotkanie społeczności szkolnej z dyrektorem placówki,
- spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.
Odjazd gimbusa :
- godz. 7.40 - odjazd z Machnówki
- godz. 11.15 - wyjazd do Machnówki.
Świetlica szkolna w tym dniu pracuje w godz. 7.00 - 15.30.
LAUREACI KONKURSÓW
W maju i czerwcu nastąpiło rozstrzygnięcie kilku konkursów, w których uczestniczyli uczniowie naszej placówki. Były to konkursy o zasięgu archidiecezjalnym, powiatowym, gminnym oraz konkursy szkolne. Oto wyniki niektórych z nich.
KONKURS PLASTYCZNY
Na konkurs „Co wiemy o ropie naftowej”, organizowany już po raz dziesiąty przez Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, wpłynęło 101 prac.
W kategorii klas IV – VI laureatami konkursu zostały nasze uczennice:
Lilianna Wyczesany – II miejsce
Patrycja Boczar – III miejsce
Wiktoria Zazulska - III miejsce.
KONKURS BIBLIJNY
W maju, w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu biblijnego. Wśród 105 uczestników tego konkursu był również reprezentant naszej szkoły – Bartosz Krzywda z klasy VIa, który został jego finalistą.
KONKURS MATEMATYCZNY „AS TRZECICH KLAS”
W Gminnym Konkursie Matematycznym wzięło udział 24 uczniów z klas III szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Konkursowicze rozwiązywali test składający się z 17 zadań i oceniani byli w kategorii indywidualnej i zespołowej.
Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
I miejsce – Oskar Wawrzecki (kl. III a)
II miejsce – Kacper Bienia (kl. III b)
V miejsce – Oliwia Kucza (kl. III a).
W klasyfikacji zespołowej drużyna z klasy A zajęła I miejsce, natomiast drużyna z klasy B uplasowała się na miejscu III.
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Komisja konkursowa w składzie: pani Joanna Pudło, pani Alicja Głód, pani Joanna Brzozowska – Kuchta oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, Lilianna Wyczesany, dokonała oceny zdjęć konkursowych. Wyniki są następujące:
uczniowie klas 0 – III
I miejsce – Kinga Żywicka – kl. 0
II miejsce – Szymon Lonc – kl. III b
uczniowie klas IV - VI
I miejsce – Kamil Rajs – kl. VI a
II miejsce – Oliwier Jankowski – kl. V
III miejsce – Bartosz Krzywda – kl. VI a
KONKURS MITOLOGICZNY
W szkolnym konkursie mitologicznym wzięło udział 15 uczniów klas V – VI.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający znajomość mitów greckich oraz podstawowych pojęć związanych z mitologią.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Szymon Jakubowski (kl. VI b)
II miejsce – Oliwia Kraś (kl. V)
III miejsce – Aleksandra Kilar (kl. V).
Uczestnikom wszystkich konkursów serdecznie gratulujemy
i życzymy równie wysokich lokat w kolejnym roku szkolnym
ZATORLAND
9 czerwca uczniowie klasy II a i II b pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki „Zatorland” w Zatorze.
Największą atrakcją była ścieżka edukacyjna w Parku Ruchomych Dinozaurów. Tam, jak się okazało, czekały na nas ruszające się i ryczące jak prawdziwe - ogromne dinozaury. Ten spacer pozwolił nam przenieść się w czasie o setki milionów lat.
Obowiązkowo zajrzeliśmy też do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie można było obejrzeć m.in. poszczególne części szkieletów.
Zwiedziliśmy Park Mitologiczny, gdzie pływaliśmy łódką po jeziorze i poznawaliśmy greckich bogów, Park Owadów, Park Bajek i domek do góry nogami.
Dzieciakom przypadł do gustu także Lunapark pełen karuzel, zjeżdżalni i innych atrakcji.
Dzień upłynął nam wspaniale, pogoda dopisała, a wycieczka na pewno długo pozostanie w naszej pamięci!!!
NASI UCZNIOWIE KIBICAMI W NIECIECZY
W piątek, 9 czerwca 2017, na stadionie w Niecieczy koło Tarnowa został rozegrany mecz towarzyski reprezentacji U20 Polska - Węgry. Wśród ponad 4 tysięcy zasiadających na trybunach widzów znaleźli się również nasi uczniowie wraz ze sprawującymi nad nimi opiekę rodzicami, nauczycielami i panem dyrektorem. Wyjazd na tę imprezę był nie lada gratką dla szkolnych fanów piłki nożnej. Wrócili zadowoleni, a do pełni szczęścia brakowało im tylko zwycięstwa Polaków (niestety, biało – czerwoni ulegli węgierskim rówieśnikom 0:1). Udział w meczu był też okazją do poznania kodeksu kibica i szkołą kulturalnego kibicowania.
B. Bodaszewska
DZIEŃ DZIECKA
Choć Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzi się 1 czerwca, my świętowaliśmy trochę później – 6 czerwca. Tego dnia zeszyty i książki zostały w domu, a do szkoły każdy musiał zabrać dobry humor i chęć do wspólnej zabawy.
Pierwszym punktem programu był występ najmłodszych uczniów naszej placówki, czyli oddziału 0. Wspierali ich najstarsi nasi wychowankowie - dziewczęta i chłopcy z VIb. Scenarzystą, scenografem i reżyserem widowiska była pani Anna Olszyk - przyznać trzeba, że w tych rolach sprawdziła się doskonale. Mali i więksi artyści również spisali się świetnie. Żartobliwe wiersze, wesołe piosenki i humorystyczne scenki bardzo podobały się widzom, o czym świadczyły gromkie brawa zarówno w trakcie spektaklu, jak i po nim. Wszyscy bawili się znakomicie.
Dalsza część imprezy odbywała się na przyszkolnym boisku (pogoda wreszcie dopisała), gdzie na uczniów czekały liczne atrakcje przygotowane przez pana dyrektora, nauczycieli oraz rodziców. Zaczęło się od pokazu umiejętności naszych wychowanków uczęszczających na zajęcia judo – zadziwili nas zwoją sprawnością fizyczną. Potem przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Najpierw rywalizowali ze sobą uczniowie klas młodszych, a następnie klasy IV –VI. Były biegi, sztafeta, przeciąganie liny i piłka nożna. Do zabawy włączyli się również rodzice i nauczyciele. W międzyczasie można było obejrzeć samochód strażacki OSP w Zręcinie, policyjne motocykle i motory zręcińskich pasjonatów motoryzacji, poszaleć na dmuchańcach (zjeżdżalnia, trampolina) albo wygrać słodką nagrodę, uczestnicząc w prowadzonych przez członków Samorządu Uczniowskiego grach i konkursach. Była też okazja ugasić sztuczny pożar i poznać talenty taneczne dziewcząt, które z własnej inicjatywy przygotowały i zaprezentowały krótki, ale ciekawy pokaz swoich umiejętności. Pyszna kiełbaska z grilla pozwoliła zregenerować siły, a smakowite lody przydały się dla ochłody (emocje i wysoka temperatura powietrza robiły swoje ;-).
Było głośno, było radośnie… Było super! Szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest raz w roku.
B. Bodaszewska
POZNAJEMY BIESZCZADY
1 czerwca uczniowie klas IV–VI, wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami, wyruszyli na wycieczkę w Bieszczady.
Swoją wyprawę rozpoczęliśmy w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Obejrzeliśmy tam kilkanaście drewnianych budynków pochodzących z okresu od XVII do XX wieku (budynki mieszkalne, budynki mieszkalno-gospodarcze, cerkwie, kościół, szkołę, pocztę, młyn).
Od naszego pana przewodnika usłyszeliśmy wiele ciekawych historii oraz obejrzeliśmy interesujące eksponaty, a spacerując po tym muzeum, połączyliśmy walory poznawcze
z relaksem i wypoczynkiem na łonie przyrody.
Następnie udaliśmy się na Przełęcz Wyżną, znajdującą się niedaleko Wetliny, skąd rozpoczęliśmy wspinaczkę na Połoninę Wetlińską – jedno z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach.
Piękna, słoneczna pogoda oraz doskonała widoczność pozwoliły nam podziwiać niezwykłe, górskie krajobrazy oraz piękno bieszczadzkiej przyrody.
Ostatnim punktem naszej wycieczki była zapora w Solinie, gdzie zobaczyliśmy największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny – Jezioro Solińskie.
Po spacerze koroną zapory, zakupie pamiątek i wykonaniu zdjęć, trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Wyjazd ten dostarczył wszystkim uczestnikom wielu miłych przeżyć. Pozwolił nam poznać piękne zakątki naszego regionu oraz zapoznać się z jego historią, kulturą i zabytkami.
DZIEŃ MATKI
W małym bukiecie
majowe kwiatki
zakwitły wczoraj
na Święto Matki.
Majowe kwiatki
wstążką związane.
Niech sto lat żyją
Mamy kochane!
Matka to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.
Mamusia zawsze ma jakąś dobrą radę, nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji znajdzie słowa otuchy.
Mama to samo dobro i sama przyjemność. Ktoś, kogo dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.
Pamiętajmy, aby w tym szczególnym dniu złożyć naszym kochanym mamom życzenia, podziękować za ogromny trud, poświęcenie i za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza.
B. Bodaszewska
SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY ,,POLSKA PIASTÓW"
17 maja 2017 roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbył się Szkolny Konkurs Historyczny „Polska Piastów”. Wzięło w nim udział 11 uczniów: 8 szóstoklasistów i 3 piątoklasistów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test, który składał się z 9 zadań. Ich poprawne wykonanie wymagało nie tylko znajomości wydarzeń, dat, pojęć i postaci, ale również wiedzy o życiu codziennym mieszkańców państwa Piastów.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Szymon Jakubowski (kl. VIb)
II miejsce – Oliwier Jankowski (kl. V)
III miejsce – ex aequo Kornelia Borek (kl. V) i Oliwia Kraś (kl. V)
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów (nie tylko w dziedzinie historii).
B. Bodaszewska
Archiwum Aktualności