Powitanie wiosny przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego
25.03.2021 01:55
Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi.Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty…
M. Grechuta
Powitanie wiosny to zawsze wyczekiwany czas; większość z utęsknieniem wypatruje jej zwiastunów – pierwszych kwiatów, powracających ptaków, ciepłego tchnienia wiatru i niezwykłości wiosennych barw.
22 marca radosnej, kolorowej Wiosny wyczekiwali też z niecierpliwością uczniowie Oddziału Przedszkolnego. Nawet zimowa aura i spora ilość śniegu nie przeszkodziły w jej przywitaniu.
Kolorowy korowód oprowadził Wiosnę po Szkole.
Najpierw zagościł w gabinecie Pana Dyrektora, który otrzymał wiosenny kotylion oraz wysłuchał recytacji utworu M. Grechuty pt. Wiosna, ach to ty. Wiosna zaś obdarowała pana Dyrektora i panią sekretarkę słodkościami na wiosenny piknik.
Wiosna zajrzała również do biblioteki i kuchni, zamieniła słówko z paniami sprzątającymi i panami konserwatorami, nie omieszkała przywitać się też z panią pedagog.
Aby zima ustąpiła miejsca nowej porze roku, pan Dyrektor zaproponował nietypowy sposób pożegnania z nią. Marzanna, symbol zimy, została bowiem wyproszona przez okno.
Teraz już nie ma wątpliwości, że zima poszła sobie na dobre. Być może wymyślone przez pana Dyrektora pożegnanie zimy na dobre wpisze się w tradycje.
Recytacja wierszy i rymowanek o tematyce wiosennej to kolejna część tego niezwykłego dnia. Uczniowie Oddziału Przedszkolnego zaprezentowali też swoje kolorowe stroje i przygotowane, wspólnie z rodzicami, wiosenne dekoracje, które zostały umieszczone na klasowej wystawie.
Radosne świętowanie pierwszego dnia wiosny w tym roku także przypadło w czasie, kiedy cały świat zmaga się z pandemią. Aby pokazać, że wspólna nadzieja na powrót do „normalności” i lepsze jutro przekracza granice i łączy ludzi na świecie, uczniowie Oddziału Przedszkolnego dołączyli do zabawy #JerusalemaDanceChellenge.
Taniec i zabawa dzieci były radosnym elementem kończącym obchody pierwszego dnia wiosny w naszej Szkole.
Chociaż w obecnym czasie nie jest możliwe zaproszenie rodziców dzieci do uczestnictwa w wielu uroczystościach czy wydarzeniach organizowanych na terenie Szkoły, wspólne przeżywanie i radosne świętowanie razem z nimi było możliwe dzięki zaangażowaniu rodziców w przygotowanie z dziećmi strojów, wierszy, prac plastycznych, dekoracji i drobnych słodkości na wiosenny piknik.
Pieczemy świąteczne pierniczki
03.02.2021 17:46„Świąteczne pierniki”
Ojej cóż za zapach...cynamon goździki.
Coś mi się wydaje, że ktoś upiekł pierniki.
Świąteczne pierniki - serduszka dzwoneczki,
kształty przeróżne, nawet gwiazdeczki.
Rumiane, pachnące, pięknie przystrojone.
Zapewne na choince będą zawieszone.
Antoneta-Anna Bednarek
Mikołajki
28.01.2021 02:30Święty Mikołaju, Święty Mikołaju
dzieci już czekają, gdzieś Ty, gdzie?
A Święty Mikołaj, a Święty Mikołaj
przez komin zawołał: Śpieszę się!
Ten długo wyczekiwany gość zawitał do nas w piątek 4 grudnia. Radosny dźwięk dzwoneczków oznajmił, że jest już blisko naszej klasy... Po chwili Pan Dyrektor zapytał, czy oczekujemy na Świętego Mikołaja. Odpowiedź była oczywista.
Naszym oczom ukazała się postać Świętego Mikołaja biskupa, który usiadł na specjalnie przygotowanym przez nas tronie. Oczywiście prez cały rok byliśmy baaaardzo grzeczni, więc prezenty szybko zostały rozdane.
Spotkanie było niezwykłe i pełne radości. Po otrzymaniu prezentów podziękowaliśmy Świętemu Mikołajowi wręczając laurkę i słodki, bałwankowy upominek. Mikołaju, do zobaczenia za rok...
Wychowawca - Anna Olszyk
Dzień Kredki
25.11.2020 01:15Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolrowe kredki bardzo lubią mnie!
My też lubimy kredki. Kredki - niby takie zwyczajne... A jednak nawet one mają swoje kolorowe tajemnice. Jak powstają? Czy mają taką samą budowę? Kto w ogóle wymyślił kredki? To tylko kilka z zagadek, które rozwiązywaliśmy
Czy wiedzieliście, że najstarsza fabryka kredek w Polsce liczy ponad 130 lat, a niecierpliwi naukowcy z NASA nie mogąc się już doczekać na oficjalnie przetworzony obraz z sondy Mariner sami pokolorowali kredkami dane numeryczne i w ten sposób powstał pierwszy obraz powierzchni Marsa?Kredka - Taka mała wielka rzecz!
Anna Olszyk