• Wycieczka do parku rozrywki „ParkMani” w Krośnie

27.05.2022 14:38
      .

W czwartek 26 maja dzieci z wszystkich grup przedszkolnych oraz oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do parku rozrywki „ParkMani” w Krośnie. Już od samego rana pogoda  dopisywała znakomicie, było ciepło i słonecznie. Dopisywały także nastroje u wszystkich dzieci. Podczas  jazdy autokarem każdy z niecierpliwością wypatrywał  parku zabaw.  Na miejscu czekało na przedszkolaki moc atrakcji: mini park linowy, labirynt edukacyjny, tyrolki, klatka zabaw, pływanie łódkami, pojazdy na pedały – gokarty, różne trampoliny, wieże widokowe, wielobok zabaw oraz placyk zabaw z atrakcjami – piaskownicą, ścianką wspinaczkową, huśtawkami i rowerkami. Radości i wesołej zabawie zdawało się nie być końca, a wszystko to w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze. Niestety nawet najprzyjemniejsze chwile szybko mijają i nadszedł czas aby ruszać w drogę powrotną. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola. Wycieczka była udana i na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

• Wycieczka do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

27.05.2022 14:16

13 maja (piątek) 2022r. najstarsza grupa przedszkolna wraz z oddziałem przedszkolnym wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Rok 2022 został ustanowiony właśnie Rokiem Ignacego Łukasiewicza ze względu na 200. rocznicę narodzin i 140. rocznicę śmierci tego wybitnego Polaka. Z tego właśnie powodu nie mogło zabraknąć tutaj również naszych przedszkolaków. Muzeum znajduje się na terenie najstarszej na świecie nadal działającej kopalni ropy naftowej , której założycielem był m. in. Ignacy Łukasiewicz. Czekało tu na nas wiele ciekawych obiektów i atrakcji. Oprócz zabytków muzealnych  zwiedziliśmy budynek administracyjny kopalni tzw.  dom Łukasiewicza z 1865r. Dzieci podziwiały w nim bardzo ciekawie zorganizowaną ekspozycję apteczną, nawiązującą do pierwszej pracy wynalazcy, kolekcję lamp naftowych fotografii oraz wystawę geologiczną. Do przedszkolaków przemawiał również sam wirtualny Ignacy Łukasiewicz wykonany za pomocą hologramu 3 d. Po godzinie zwiedzania dzieci znały już historię kopalni w Bóbrce, zasługi wynalazcy lampy naftowej oraz potrafią docenić znaczenie ropy naftowej w przemyśle. Po zakończonej lekcji muzealnej udały się na króciutki odpoczynek i zasłużone lody. Nasza wycieczka zakończyła się spacerem po lesie oraz wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

• Dyżur wakacyjny w przedszkolu

14.05.2022 09:09

Szanowni Rodzice,

W związku z tym, że planowane jest zorganizowanie opieki przedszkolnej w okresie od 1 lipca do 12 sierpnia br. w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Chorkówka, przekazujemy Państwu kilka niezbędnych informacji.

Dyżury opieki nad dziećmi pełnione będą w  następujących przedszkolach:

1) od 01.07.2022 r. do 15.07.2022 r. – Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej,

2) od 18.07.2022 r. do 29.07.2022 r. – Samorządowe Przedszkole w Zręcinie,

3) od 01.08.2022 r. do 12.08.2022 r. – Samorządowe Przedszkole „Baśniowa Kraina” w Chorkówce.

Opieką w ramach „wakacyjnego dyżuru” mogą być objęte jedynie dzieci uczęszczające aktualnie (tj. w roku szkolnym 2021/2022) do ww. przedszkoli.

Rodzice, którzy zdecydują się na korzystanie z takiej formy opieki nad dziećmi w czasie wakacji, powinni w terminie do 20 maja br. złożyć stosowną deklarację.

Jeżeli rodzic jest zdecydowany tylko na jeden z ww. terminów, to powinien złożyć deklarację jedynie na ten okres. Jeżeli zaś chce aby dziecko miało zapewnioną opiekę przez sześć tygodni (tj. od 1 lipca do 12 sierpnia) to deklarację musi złożyć oddzielnie na każdy okres, u dyrektora przedszkola, do którego aktualnie uczęszcza dziecko (stosowne deklaracje do odbioru w ww. przedszkolach).

Dzieci w czasie pobytu w przedszkolu będą objęte pięciogodzinną bezpłatną opieką w godzinach od 7:30 do 12:30 (w ramach realizacji tzw. podstawy programowej), natomiast za każdą dodatkową godzinę rodzic będzie zobowiązany ponieść odpłatność w wysokości 1,00 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu (od 6:30, nie dłużej niż do 15:30).

Dodatkowo rodzic zobowiązany będzie ponieść koszt wyżywienia dziecka - około 10,00 zł za 1 dzień pobytu (3 posiłki: śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek - koszt żywienia jest prognozowany i może ulec zmianie w zależności od liczby dzieci żywionych).

W sytuacji dużego zainteresowania „wakacyjnym dyżurem”, przy naborze dzieci do przedszkoli na ww. okres będzie brana pod uwagę ilość godzin dziennego czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

Dodatkowe informacje można uzyskać u dyrektorów ww. przedszkoli.

Deklaracja z klauzulą ZS Zręcin

• Wiosenna wycieczka

23.03.2022 17:34

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny  dzieci z wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola oraz oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę autokarową do Krosna. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w kinie „ Helios”, gdzie z  dużym zainteresowaniem obejrzały  pełen zabawnych sytuacji film animowany „UPS 2: Bunt na Arce”. Następnie  przedszkolaki po małym poczęstunku udały się do sali zabaw „Luppo – Puppo”, gdzie mogły swobodnie korzystać z licznych atrakcji, miedzy innymi z basenu z tysiącami kulek, tuneli, zjeżdżalni . Dla  niektórych  przedszkolaków była to pierwsza taka  wycieczka zarówno do kina jak  i do sali zabaw.  Wszystkie dzieci nieco zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń wróciły na obiad do przedszkola. Pierwszy dzień wiosny  na pewno zostanie wszystkim na długo w pamięci.