• Przybory i podręczniki do przedszkola

22.08.2022 13:29

trzylatki”

PRZYBORY:  ryza papieru, kredki ołówkowe, 2 kleje, plastelina, temperówka, blok z kolorowymi kartkami, blok techniczny (tylko kolorowy!), 2 teczki  z gumką,

- opakowanie chusteczek higienicznych lub mokrych

- pantofle,

- śliniaczek ( wg uznania rodziców),

„czterolatki”

PRZYBORY:  ryza papieru, kredki ołówkowe, piórnik – tuba, 2 kleje, 2 ołówki, plastelina, temperówka, blok z kolorowymi kartkami, blok techniczny (tylko kolorowy!), nożyczki, 2 teczki z gumką,

„pięciolatki ”

„sześciolatki ”

PRZYBORY:  ryza papieru, kredki ołówkowe, piórnik – tuba, 2 kleje, 2 ołówki, plastelina, farby akwarelowe, temperówka, zestaw kolorowych kartek A4, blok techniczny (tylko kolorowy!), nożyczki, 2 teczki z gumką, zeszyt w linie 16- kartkowy, zeszyt w kratkę 16- kartkowy

- podręczniki wspomagające

Z myślą o dzieciach i ich wygodzie pracy kredki oraz plastelinę prosimy zakupić  "miękkie" np. firm Astra, Bambino, Colorino, Bic.

PROSIMY KONIECZNIE O  PODPISANIE  PRZYNIESIONYCH  PRZYBORÓW!

Prosimy zakupić dzieciom tylko przedmioty wymienione na liście.

PODRĘCZNIKI:

• wychowanie przedszkolne/trzylatki bez podręcznika

• wychowanie przedszkolne/czterolatki

Kolorowy start. MAC Edukacja W. Żaba-Żabińska

Angielski dla czterolatków Lion’s Team Activity Book WSiP M. Bigaj-Kisała

• wychowanie przedszkolne/pięciolatki

Strefa Przedszkolaka B.(fioletowa oprawa)

MAC Edukacja W. Żaba-Żabińska, A. Barnaś

Angielski dla pięciolatków Lion’s Team Activity Book WSiP M. Bigaj-Kisała

• wychowanie przedszkolne/sześciolatki

Strefa Przedszkolaka B+(czerwona oprawa)

MAC Edukacja W. Żaba-Żabińska, A. Barnaś

New English Adventure

Starter – podręcznik + zeszyt ćwiczeń Pearson R. Raczyńska,C. Bruni

• Nasze certyfikaty

01.07.2022 13:17
      .

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

29.06.2022 11:29

Na dalszą drogę życia
      weź czarodziejskie słowa
      proszę, dziękuję, przepraszam-
      w sercu je zachowaj.
      Dzień dobry,
      do widzenia- niech obce ci nie będzie.
      Radosne dni w przedszkolu
      wspominać będziesz wszędzie.

Galeria:

• Wystawa Ignacy Łukasiewicz „Światło dla świata – piękno lampy naftowej”.

22.06.2022 13:06

Rok 2022 został ustanowiony Rokiem Ignacego Łukasiewicza ze względu na 200. rocznicę narodzin i 140. rocznicę śmierci tego wybitnego Polaka. Nasze Przedszkole również włączyło się w upamiętnienie tej wybitnej postaci, której wynalazek dosłownie rozświetlił cały świat. Aby zapoznać najmłodszych z historią lampy Łukasiewicza, została zorganizowana wystawa pt: Ignacy Łukasiewicz „Światło dla świata – piękno lampy naftowej”.

Motywem przewodnim przygotowanych przez dzieci (i rodziców) prac była  lampa naftowa, widziana właśnie ich oczami. W ten sposób powstała nasza wystawa, na, którą wpłynęło 35 prac. Zaprezentowane prace były bardzo twórcze i ciekawe. Przedszkolaki, które podjęły trud uczestnictwa w wystawie zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem i upominkiem.

Wszystkim biorącym udział w wystawie serdecznie dziękujemy.

Galeria:

• Jak dorosnę to będę strażakiem

21.06.2022 22:14
      .

Mała niespodzianka na koniec roku szkolnego spotkała dzieci z przedszkola oraz oddziału przedszkolnego. Odwiedzili nas druhowie z miejscowej OSP Zręcin. Dzieci mogły obejrzeć jak wygląda mundur ubierany do akcji ratowniczych, założyć hełm, zapoznać się, jakich sprzętów używa straż pożarna w akcjach gaśniczych oraz jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość obejrzenia i wejścia do wozu strażackiego, szczególnie przy uruchomianych sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Każdy chętny miał również możliwość za pomocą linii szybkiego natarcia strącić prądem wody przygotowane pachołki, próbując tym samym swoich sił w "gaszeniu pożaru". Może wśród przedszkolaków mamy przyszłych druhów ochotników czy zawodowych strażaków. Kto wie...?