• 18 listopada bieżącego roku odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym obrady RADY GABINETOWEJ. Inicjatorem i pomysłodawcą tego rodzaju spotkań, a ich historia sięga aż do czasów gimnazjalnych, jest nasz Pan Dyrektor Paweł Przetacznik.

Spotkania robocze odbywają się cyklicznie kilka razy w ciągu roku szkolnego, ich celem jest ustalenie  priorytetów, zaplanowanie zadań i przedyskutowanie działań, które będą podejmowane w związku z realizacją poszczególnych zadań. W skład Rady Gabinetowej wchodzą uczniowie tworzący zarząd szkolnego Samorządu Uczniowskiego, przewodniczący wszystkich klas (od klas pierwszych do ósmych), nauczyciele będący opiekunami SU oraz oczywiście Pan Dyrektor.

Na początku spotkania głos zabrał Pan Dyrektor, który  serdecznie powitał zebranych i przedstawił swój punkt widzenia na wszystkie przedsięwzięcia, które zostały  zaplanowane na rok szkolny 2021/2022. Wśród najbliższych wydarzeń znalazł się Dzień Życzliwości i Pozdrowień, andrzejki, mikołajki, jasełka i Wigilia w szkole. Wszystkie ww. imprezy zostały szczegółowo omówione i zaplanowane. Każdy z uczestników mógł się wypowiedzieć lub podzielić swoimi uwagami i pomysłami z pozostałymi zgromadzonymi.

Poruszone zostały również sprawy dotyczące bezpieczeństwa w szkole i poza nią, wzajemnego szacunku do siebie, szacunku do żywności, która jest marnowana i konieczności przestrzegania procedur covidowych.

Do wyznaczonych wcześniej zadań dodano akcję Góra Grosza oraz szkolny Konkurs Kaligrafii, w którym to konkursie nagrodą będzie pióro Dyrektora Szkoły. Uczniowie poruszyli problem nadmiernego hałasu w szkole. Podjęto też próby znalezienia  rozwiązań.

Wszyscy uczestnicy Rady Gabinetowej, mając na uwadze odpowiedzialność za szkołę wynikającą z pełnionych funkcji, obiecali ochoczo uczestniczyć w realizacji wyznaczonych zadań i zachęcać swoich kolegów i koleżanki do działań na rzecz swojego rozwoju i dobra wspólnego.

Małgorzata Przewoźnik, Anna Nowak