Międzynarodowy Dzień Kropki
17.09.2023 13:37Międzynarodowy Dzień Kropki to coroczne święto obchodzone 15 września, które celebrowane jest przez osoby na całym świecie. Dzień ten został zainspirowany przez książkę dla dzieci zatytułowaną „The Dot”, napisaną i zilustrowaną przez Petera H. Reynoldsa. Książka opowiada historię małej dziewczynki imieniem Vashti, która twierdziła, że nie potrafi rysować. Nauczycielka skłoniła ją do zrobienia pierwszego kroku, namawiając ją, by po prostu postawiła kropkę na kartce papieru. To proste działanie zainspirowało Vashti do tworzenia kolejnych dzieł sztuki opartych na różnych odmianach kropki.
Międzynarodowy Dzień Kropki promuje kreatywność, pewność siebie i otwarcie na wyrażanie siebie poprzez sztukę. Wszyscy, niezależnie od wieku i umiejętności artystycznych, są zachęcani do uczestnictwa w tym święcie, tworząc prace oparte na motywie kropki.
To święto ma na celu nie tylko celebrowanie sztuki, ale także promowanie pozytywnego podejścia do nauki, rozwijanie kreatywności i wiarę w siebie. Przedszkolaki jak zwykle uczestniczyły w tym święcie tym razem przy współudziale chętnych Rodziców. Z tego miejsca chcemy podziękować za ogromny wkład tychże Rodziców i ich zaangażowanie oraz poświęcony czas, aby nasz Dzień Kropki był jak najbardziej kreatywny i atrakcyjny dla wszystkich przedszkolaków.
Galeria Malęństwa:
Galeria Kubusie:
Galeria Pszczółki:
Galeria Tygryski:
Zbieramy karmę
13.09.2023 17:53
4 października przypada
Światowy Dzień Zwierząt
przedszkolaki zbierają karmę,
która następnie zostanie przekazana do schroniska.
Narodowe czytanie
13.09.2023 20:27
11.09.23r. przedszkolaki z grupy „Tygryski„ i „Pszczółki” po raz pierwszy wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.
Jest to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której mogą się przyłączyć wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Dzieci zebrały się w hali sportowej, gdzie Pan Dyrektor przeczytał fragment powieści, który został zaadaptowany przez Panią Anetę Konefał, tzw. Misiową Mamę do możliwości percepcyjnych najmłodszych. Następnie odbył się pasjonujący pojedynek dotyczący znajomości lektury. Przedszkolaki znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Po powrocie do swoich sal „Pszczółki ” malowały głównych bohaterów – Jana i Cecylię, a „Tygryski" rysowały pejzaż do wysłuchanego fragmentu.
Zobaczcie sami , jak im wyszło😉
Galeria: