• W Krainie Pluszowego Misia- konkurs recytatorski

• 03.12.2023 16:02

•    Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy wielkimi oczkami. Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci. W związku z obchodzeniem Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszym Przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „ W Krainie Pluszowego Misia”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, a także pokonywanie nieśmiałości.  Dnia 28 listopada wszyscy, którzy wyrazili taką chęć przystąpili do konkursu. W konkursie wzięły udział chętne dzieci z wszystkich grup wiekowych. Konkurs przebiegł w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci pięknie nauczyły się na pamięć nawet bardzo długich wierszyków i mimo tremy, fantastycznie wystąpiły przed zgromadzoną publicznością. Komisja w składzie: Pani Ewa Gromek, Pani Magdalena Sołtys i Pani Barbara Markiewicz wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce–Ignacy Szafran, Oliwia Kmiecik, Sara Boruta

II miejsce –Józef Hacz, Zuzanna Jaracz, Gabriela Jankowicz

III miejsce – Zofia Stadnicka, Iga Doktór, Lena Lasko

Wyróżnienia otrzymali -  Zofia Nowak, Julia Jasłowska

Pan Dyrektor Paweł Przetacznik wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali także pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.

Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za liczny udział w konkursie i piękną recytację wierszy, rodzicom za przygotowanie maluchów do konkursu, komisji za pilne i cierpliwe wysłuchanie prezentacji .

Po zakończonym konkursie dzieci bawiły się w swoich salach wraz z przyniesionym do Przedszkola pluszakami. Tańczyły przy muzyce, rozwiązywały zagadki i rebusy, wykonywały prace plastyczne. Było gwarno i wesoło. 😊

Galeria: