• W promieniach jesiennego słońca...

• 26.10.2023 22:14
      • Korzystając z pięknej jesiennej pogody, 19 października, dzieci z Oddziału Przedszkolnego upiekły kiełbaski na ognisku. Pomysł ten mógł zostać zrealizowany dzięki pomocy Pana Dyrektora, który wyznaczył miejsce na ognisko oraz panów konserwatorów, którzy je przygotowali i pomogli w jego rozpaleniu.

Dzieciaki z zainteresowaniem przyglądały się rozpalaniu ogniska, po czym nabiły kiełbaski na swoje patyczki i ustawione wokół ogniska piekły je. Nie było to wcale takim łatwym zadaniem, gdyż psotny dym wink wycisnął niejedną łzę, a utrzymanie długiego patyka z kiełbaską wymagało sporo wysiłku. Ale dzieciaki świetnie poradziły sobie z takim nietypowym wyzwaniem, mimo że niektóre po raz pierwszy uczestniczyły w pieczeniu kiełbasek nad ogniskiem.

Uczta na świeżym powietrzu była wspaniała, samodzielnie upieczone kiełbaski smakowały wybornie, a wspólnie spędzony czas i wiele pozytywnych emocji będą z pewnością niezapomnianym wspomnieniem.

Wychowawca - Anna Olszyk