• Bal Postaci z Bajek

• 11.11.2022 18:35
      • Zakończeniem baśniowego tygodnia, związanego z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek (obchodzonym na całym świecie 5 listopada) był bal i baśniowe przyjęcie. Dzieci nakryły stół i przygotowały dekoracje związane ze znanymi baśniami i bajkami.

Możemy zatem zobaczyć jabłka i krasnale pochodzące z Królewny Śnieżki, czerwone róże pomalowane przez strażników Królowej Kier z Alicji w Krainie Czarów czy chociażby piernikową chatkę z baśni Jaś i Małgosia.

Dzielni rycerze i piękne księżniki, Koty w butach, Roszpunka i Czerwony Kapturek to tylko niektórzy z przybyłych na bal gości...smiley Wszyscy mieli okazję zatańczyć na krze i zjechać z lodowej góry w Krainie Lodu, zmierzyć się z zagadkami Baby Jagi ze szklanej kuli, stanąć z nią w szranki i nie dać się złapać. Próbowali również swoich sił w przejściu nad przepaścią oraz wspólnie pomagali uratować myszkę ściganą przez Kota w butach.

Bajkowe Postacie zostały poczęstowane herbatką od Alicji i przepysznym tortem i sokiem jabłkowym, a także cukierkami od Baby Jagi. PS Wszystkie pierniczki z piernikowej chatki zostały przez nich zjedzone podstępem smiley.

Było baśniowo i kolorowo. Czytanie baśni i bajek to niezwykła przygoda. A może to wszystko to tylko sen?

To niemożliwe.

– Tylko, jeśli ty w to uwierzysz.

Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie najlepszą dla siebie drogę, a dzięki czytaniu książek będzie śnił najpiękniejsze sny...